Plakat filmowy „CASABLANCA”

55,00

9 w magazynie

Opis

Plakat filmowy „CASABLANCA”.  Reprint plakatu kinowego z kultowego filmu Casablanca z roku 1942 w reżyserii Michaela Curtisa z niezapomnianymi rolami Ingrid Bergman i Humphreya Bogarta.

Jeden z trzech plakatów kinowych w serii Big Love Collection (pozostałe: „Breakfast at Tiffanies” i „Gone with the Wind”).

W celu jak najszybszego obsadzenia głównej postaci kobiecej, wypłacono Ingrid Bergman zaliczkę w wysokości 7 tys. dolarów, aby zgodziła się zagrać nie czytając nawet scenariusza. Według świadków, Bogart i Bergman na planie niemal ze sobą nie rozmawiali. On wolał zamykać się w swej przyczepie i studiować scenariusz albo grać w szachy. Wyjątkowa oschłość Bogarta mogła być wynikiem oskarżeń ówczesnej żony aktora, Mayo Methot, o romans z Bergman.

Tuż po premierze, która miała miejsce 26 listopada 1942 roku w Nowym Jorku, „Casablanca” została zignorowana przez widzów i film wycofano z kin. Jednak wytwórnia postanowiła wprowadzić „Casablankę” do kin jeszcze raz. 

Tym razem film okazał się sukcesem i został dostrzeżony przez branżę filmową. W 1943 roku uzyskał osiem nominacji do Oscara – w tym pierwszą dla Humphrey’a Bogarta. Ingrid Bergman nominowano w tym samym roku, ale za rolę w „Komu bije dzwon”. Ostatecznie obraz Curtiza zdobył trzy statuetki – dla najlepszego filmu, za reżyserię i scenariusz.

Umberto Eco w swoim eseju o „Casablance” napisał, że to nie jest jeden film, tylko to są wszystkie filmy naraz, że zawiera się w nim całe doświadczenie kina.

Odwiedź funpage filmu

Plakat filmowy „CASABLANCA”

Plakat formatu A3 (297×420 mm). Drukowany na wysokiej klasie satynowym papierze o gramaturze 240 g, pakowany do wysyłki w kartonową teczkę lub tubę.
Plakat w sprzedaży bez ramki.

Zobacz inne plakaty filmowe >

Informacje dodatkowe

Wymiar wydruku

Może spodoba się również…

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl