Plakat Graffiti

Plakat Graffiti to żywa sztuka ulicy przeniesiona do naszych mieszkań. Teraz możesz w domu umieścić dzieła spontanicznej inwencji plastycznej.

Graffiti to sztuka przeniesiona na mury, budynki, pojazdy. Wydrapane, rysowane na kamiennych naczyniach i ścianach. Faktem jest że znane już były w starożytności i czasach wczesnochrześcijańskich. Tyle ilu autorów tyle możliwych technik i tematów. Faktycznie, ten styl to przede wszystkim potrzeba nieskrępowanej i niekomercyjnej ekspresji artysty. Przekaz zwykle służy najpierw idei a potem nabiera kształtu estetycznego.

Street art to sztuka dla każdego jest dostępna i często zaangażowana społecznie. Nie zamknięta w murach muzeów czy komercyjnych galerii. Absolutnie nieelitarna. Ponadto odwołuje często do współczesnych problemów świata: wojen, sytuacji politycznych oraz społecznych.

Jeszcze niedawno sztuka uliczna i graffiti postrzegana były jako akt wandalizmu i uszkodzenia mienia. Jednak w rezultacie zmiany kulturowej jest integralną częścią naszego życia i jednym z trendów sztuki współczesnej.  Dlatego też obecnie street art wykorzystuje się również w celach komercyjnych i dekoracyjnych na całym świeciedlatego też plakat Graffiti jest modnym dodatkiem do domu.

Artyści street art dobrze zarabiają i mają całe rzesze fanów. Kilku z nich, m.in.: Stinkfish to jedna z najważniejszych postaci kolumbijskiego street artu. Paryski artysta Invader podbił świat sztuki ulicznej w 1998 roku swymi twórczymi mozaikami.

The Guerrilla Girls podkreślają problem seksizmu na świecie. Shepard Fairey z Północnej Karoliny, przez wielu uznawany za największego grafficiarza wszech czasów. Wreszcie Banksy – artysta, który ukrywa swoją prawdziwą tożsamość. Jego film dokumentalny „Wyjście przez sklep z pamiątkami” był nominowany do Oscara. Również u nas znajdziesz fotografię jego pracy, którą namalował na warszawskiej Pradze.

Plakat Graffiti na Twoje ściany

Nasza kolekcja to prace, które spotkaliśmy na ulicach Lizbony, Londynu, Paryża, Nowego Jorku i Warszawy.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13