Plakat Indie – chińskie sieci 2

25,0080,00

Plakat Indie chińskie sieci 2. Fotografia tzw. chińskich sieci w mieście Fort Cochin.

Opis

Plakat Indie – chińskie sieci 2. Autorska, sygnowana fotografia chińskich sieci w mieście Fort Cochin (znane również jako Kochi) w południowo-zachodnich Indiach, w prowincji Kerala. Przede wszystkim należy powiedzieć, że Fort Cochin to miasto niezwykłe kulturowo. Dotarli tu Portugalczycy, Holendrzy, Żydzi, Chińczycy i wreszcie Brytyjczycy. Dodatkowo, znajdziemy tu najstarszy katolicki kościół w Indiach z grobem Vasco da Gamma. Żeglarz-odkrywca  20 maja 1498 roku dopłynął tu, odkrywając morską drogę do Indii wokół Przylądka Dobrej Nadziei. Jednocześnie, dzięki swojej podróży otworzył Portugalczykom drogę do podboju Indii. Godne uwagi jest to, że co kilka kroków znajdziemy meczet, dalej synagogę i buddyjską stupę. Dodatkowo, znajdziemy w tym czarującym mieście wielki targ ziół pachnący cała Azją.

Fort Cochin to główne miasto prowincji Kerala. W dodatku uroku dodają malownicze i zielone kanały zwane backwaters. Warto wybrać się w rejs łodzią lub małą łódeczką z przewodnikiem i posnuć się w ciszy po zarośniętych zieloną rzęsą kanałach graniczących z Morzem Południowochiński.

http://www.happytrips.com/kochi/travel-guide/10-things-to-see-and-do-in-fort-kochi/gs46996555.cms

Plakat Indie – chińskie sieci 2

Podsumowując, chińskie sieci rybackie, poza Chinami, można ponoć zobaczyć tylko w północnej części Fortu Kochi oraz podczas rejsu po keralskich rozlewiskach. Do ich obsługi potrzebnych jest kilka osób, a do budowy jeszcze więcej. Za to jednym połowem można wykarmić kilkanaście osób. Jak działają? Na zasadzie wykorzystania podpory i przeciwwagi równoważącej ciężar samej sieci oraz złowionych ryb. Na początku sieć zostaje opuszczona do wody poprzez odpowiednie ustawienie obciążników przymocowanych do przeciwległego ramienia dźwigni. W momencie kiedy znajduje się nad nią odpowiednia ilość ryb, sieć unoszona jest nad wodę i tym samym zgarniane są ryby znajdujące się nad jej powierzchnią. Jest to dokładnie taka sama technika, jaką stosowali chińscy rybacy, którzy przybyli do Kerali około 600 lat temu.

Formaty do wyboru A2, A3 lub A4, drukowany na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 190 g.
Dodatkowo, do wysyłki pakowany w kartonową tubę.

A4 w cm: 21 x 29,7 cm
A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm

Zobacz pozostałe plakaty z podróży >

Informacje dodatkowe

Wymiary Brak danych
Wymiar wydruku

, ,

Może spodoba się również…

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl