Zestaw plakatów PARYŻ w ramach

150,00

Zestaw plakatów PARYŻ w ramach,

Opis

Zestaw plakatów PARYŻ w ramach. Cztery plakaty, autorskie fotografie ze stolicy Francji. Pierwszy – to, przede wszystkim, symbol Paryża i całej Francji. Chyba najsłynniejsza wieża świata. Gustaw Eiffel postawił ją na Wielką Wystawę Światową (czyli współczesne Expo) w roku 1900. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że wieża miała być tylko czasową instalacją postawioną na 20 lat. Wieża ocalała, bo jej konstruktor nie chciał dopuścić do rozbiórki i założył na jej szczycie labolatorium aerodynamiczne i meterologiczne.

Następna fotografia to secesyjne wejście do paryskiego metra. Zaprojektowane również na Wystawę Światową roku 1900 przez francuskiego architekta Hectora Guimarda. Niestety, do naszych czasów zachowały się jedynie trzy oryginalne stacje z początku XX wieku, inne to repliki. Dodatko trzeba zaznaczyć, że paryskie metro, podobnie jak londyńskie czy berlińskie ma swoje stacje widma. Zbudowane, lecz nigdy nieuruchomione.

Zestaw plakatów PARYŻ w ramach

Kolejna fotografia to brama w historycznej paryskiej dzielnicy Le Marais. To urocza podróż do starego świata, brukowanych uliczek i  labiryntów ukrytych podwórek i ekscentrycznych galerii i zaułków pokrytych bluszczem. W dodatku to miejsce tętniące życiem w centrum miasta. Poza tym to właśnie tu spotyka się paryska awangarda, artyści oraz środowiska  LGBT. Dzielnica ukochana przez turystów.  Enklawa sztuki i wolności. To miejsce znajduje się w trójkącie między Centrum Pompidou, Placem Bastylii i Placem Republiki. Najważniejszą arterią dzielnicy jest Rue de Rivoli. Uchodzi za jeden z najbardziej malowniczych fragmentów metropolii.

Czwarte zdjęcie to paryski bulwar nad Sekwaną o świcie. To tu, na wysokości katedry Notre Dame i Luwru rozkładają swoje stragany bukiniści. Można u nich kupić na prawdę urocze, sentymentalne pamiątki: stare mapy i przewodniki, kartki pocztowe i zdjęcia starego Paryża. I oczywiście książki. Ponad to, co ciekawe, wybrzeża Sekwany jak i paryscy bukiniści znalazły się na liście Światowego Dziedzictwa Unesco.

Zestaw 4 plakatów Paryż w ramie

Zestaw plakatów PARYŻ w ramach: Plakaty w formacie A4 oprawione w drewniane proste ramki. szerokość ramki 18 mm. Gotowe do zawieszenia na ścianę. Dodatkowo, dla zabezpieczenia transportu pakowane w folię bąbelkową i kartonowe pudełko.

Zobacz pozostałe plakaty z podróży >

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl