Plakat Lizbona Elevadores

40,0095,00

Plakat Lizbona Elevadores to ikona dla wielbicieli wąskich, słonecznych uliczek Lizbony, miasta, które pokochało wielu turystów. Plakat przedstawia zabytkowe tramwaje-windy, które łączących dolną część Lizbony z dzielnicami położonymi na wzgórzach.

Opis

Plakat Lizbona Elevadores to ikona dla wielbicieli wąskich, słonecznych uliczek Lizbony, miasta, które pokochało wielu turystów. Plakat przedstawia zabytkowe tramwaje-windy, które łączących dolną część Lizbony z dzielnicami położonymi na wzgórzach. Samo miasto położone jest na wzgórzach, wąskie ciasne uliczki, których historia sięga odległego średniowiecza wciągają spacerowiczów w długie nieśpieszne wędrówki. Podczas nich, za każdym razem, odkrywa się coś niezwykłego, nawet więcej, spotyka się tu niezwykłych ludzi. Ciekawe ornamenty w bramach, dekorowane ceramicznymi płytkami Azulejos fasady budynków. Dodatkowo, dekorowane płaskorzeźbami portale, a gotyckie kościoły są tutaj praktycznie za każdym rogiem. Odkrywanie tych niezwykłych skarbów historii to prawdziwa gratka dla zapalonego spacerowicza.

Lizbona stolica słońca

Lizbona jest stolicą Portugalii od 1255 r. Przede wszystkim to miasto bogate w wiele atrakcji turystycznych, świetnie muzea i galerie sztuki współczesne. Leży również blisko olbrzymiej, nie zatłoczonej plaży, do której z centrum można dostać się autobusem miejskim w 30 minut. Dodatkowo to tygiel kuchni śródziemnomorskiej i europejskiej. Dlatego jest to fantastyczne miejsce na krótkie i długie pobyty. W związku z tym, nawet po krótkiej wizycie nie jeden turysta zamarzy by zostać tam na stałe.

Elevador da Glória  kursuje na trasie Praça dos Restauradores – Bairro Alto (Jardim de São Pedro de Alcântara). Winda oddana została do użytku została 24 października 1885 roku. Skonstruowana przez inżyniera portugalskiego Raoul Mesnier du Ponsard.  Była drugim w kolejności środkiem komunikacji jaki posiadała w tym czasie stolica Portugalii. Kolorowe windy to ikona miasta Lisbona. Wgląda na to, że są symbolem romantyczności jej mieszkańców i przywiązania do tradycji Portugalczyków. Dodatkowo, dobrze zachowane i konserwowane nie zmieniają się od lat i działają niezawodnie.

W 2002 roku Elevador da Glória  sklasyfikowano jako Narodowy Zabytek Portugalii.  Na oficjalnej stronie miasta znajdziesz aktualne imprezy, przewodnik turysyczny, jak również wiele ciekawych informacji www.visitlisboa.com

Plakat Lizbona Elevadores

Podsumowując, plakat Lizbona Elevadores to świetny element „gallery wall” czyli własnej kompozycji fotografii i grafik.  Dodatkowo, elementy żółtego koloru nadają słoneczne wrażenie i ożywią każde pomieszczenie w którym się znajdą. Ponad to, można połączyć ten plakat z innymi naszymi plakatami miejskimi by stworzyć własną, niepowtarzalna kompozycje fotografii na ścianie.

Formaty do wyboru A2, A3 lub A4. Drukowany na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze
190 g. Dodatkowo, do wysyłki pakowany w kartonową tubę.

A4 w cm: 21 x 29,7 cm
A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm

Zobacz pozostałe plakaty z podróży >

 

Zapytaj o produkt Plakat Lizbona Elevadores

Informacje dodatkowe

Wymiary 70 × 100 cm
Wymiar wydruku

, ,

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Może spodoba się również…

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl