Plakat Graffiti Fado

25,0075,00

Opis

Plakat Graffiti Fado. Fado oznacza los, przeznaczenie. To gatunek muzyczny powstały w XIX wieku w biednych dzielnicach portowych miast Portugalii, głównie w lizbońskich kwartałach Alfama i Mouraria. Fado to melancholijna pieśń[1], wykonywana przez jednego wokalistę przy akompaniamencie dwóch gitar. Nazywane jest czasami portugalskim bluesem. Plakat, fotografia graffiti na murze w najstarszej lizbońskiej dzielnicy – Alfamie.

Fado lubi noc

Tasca do Chico to jedno z miejsc gdzie prawie co noc rozbrzmiewa fado. Muzyczne spotkania zaczynają się dopiero ok. 22 i często trwają do rana. Zanim trafimy do Chico na dos Remedios, by posłuchać Joao Carlosa śpiewającego Triguerinhę, albo do Club de Fado, jedynie dwa kroki od monumentalnej, zbudowanej w XII wieku katedry Se, warto zatrzymać się na kieliszeczek ginjinhy, lokalnej wiśniówki. Do maleńkich knajpeczek wchodzi się tylko żeby zapłacić, a delektować się lokalnym trunkiem z przyjaciółmi najlepiej na ulicy. Inaczej mówiąc, dwie osoby przy barze to tłum.

Lizbona – miasto muzyki i zabawy

W starej Alfamie, gdzie króluje fado, ale, przede wszystkim w dzielnicy Bairro Alto poczujemy się jak w klubie muzycznym. Tu, na każdym kroku, gra inna muzyka. W związku z tym, że Lizbona to miasto wielu kultur trafimy tu na nurty afrykańskiej muzyki. Znajdziemy klimatyczne, i często mocno zadymione, kluby jazzowe gdzie jazz tradycyjny miesza się z improwizowanym. Znajdziemy wreszcie miejsca z typową muzyką klubową graną prze d-j z całego świata. Tam, przede wszystkim, można się wyszaleć do białego rana. Wygląda na to, że każdy znajdzie tam gatunek pasujący do jego upodobać muzycznych.

http://www.podrozepoeuropie.pl/street-art-lizbona/

Plakat Graffiti Fado

Podsumowując, zdjęcie z naszej kolekcji Graffiti przybliża trochę klimat i kolory stolicy Portugalii. Plakat dostępny w formatach A2 lub A3. Druk cyfrowy na wysokiej jakości satynowym papierze o gramaturze 190 g. Dodatkowo do wysyłki pakowany w kartonową tubę.

A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm

Zobacz inne plakaty graffiti >

Informacje dodatkowe

Wymiary Brak danych
Wymiar wydruku

, ,

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl