Plakat Paryż Wieża Eiffla

50,0080,00

Opis

Plakat Paryż Wieża Eiffla. Autorska, fotografia stykowa nocnego widoku na jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli świata. 

 • „Wznoszę dla Paryża, dla Francji, dla świata tę oto wieżę ze stali. Będzie to najwyższa wieża na świecie”
 • – mówił inżynier Gustave Eiffel, projektant słynnej paryskiej budowli.

  Wieża, która swą nazwę wzięła od nazwiska projektanta Gustave’a Eiffla powstała z okazji wystawy światowej. Zorganizowano ją w 100. rocznicę Rewolucji Francuskiej z 1789 roku.

  Budowla miała być symbolem gospodarczej i naukowo-technicznej potęgi ówczesnej Francji.

  W 1889 r. była najwyższą konstrukcją na świecie. Jednakże w 1930 r. powstał słynny budynek Chryslera w Nowym Jorku, zaprojektowany przez Williama Van Alena, o 18 metrów wyższy.

  W roku 1957 wieża wzbogaciła się jednak o antenę i ostatecznieg „pokonała” amerykański wieżowiec. 

  Wakacje na dachu świata

  Obecnie za najwyższy drapacz chmur świata uważa się mierzącą 634 metry Tokyo Skytree. Jednak wyścig trwa. Przede wszystkim wśród wielu niezwykłych budowli powstają dwa, naprawdę, gigantyczne wieżowce.

  Jeden z nich w Dubaju, to zachwycająca The Tower zaprojektowana przez hiszpańskiego architekta Santiago Calatrava.

  Wieża będzie usytuowana pomiędzy dwoma przeszkolonymi drapaczami chmur, ponadto zostanie przymocowana linami do ziemi by niwelować podmuchy wiatru i symetrycznie rozłożyć ciężar. Jednakże przede wszystkim wybudowanie 928 metrowej budowli to wielkie wyzwanie konstruktorskie. Kształt wieży inspirowany jest tradycyjną architekturą islamu. Innymi słowy, smukła konstrukcja przypomina minarety, z których codziennie roztacza się wezwanie do modlitwy. Ponadto kompozycja budynku odwołuje się do symboliki kwiatu lilii.

  Budowa ma być skończona w 2020 roku. Podobnie Arabia Saudyjska zapowiada zakończenia prac nad swoim „drapaczem chmur”. Jeddah Tower w mieście Dżudda ma przekroczyć 1000 metrów wysokości.

  Podsumowując, jeśli faktycznie powstanie 1000 metrowy Jeddah Tower, to nasuwa się pytanie, gdzie jest granica? Czy już “sky is not a limit”?

  Plakat Paryż Wieża Eifflea

  Plakat dostępny w dwóch formatach, A2 lub A3. Druk cyfrowy na wysokiej jakości satynowym papierze o gramaturze 190 g. Do wysyłki pakowany w kartonową tubę.

  Wymiary formatu A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
  Wymiary formatu A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm

  Zobacz pozostałe plakaty z podróży >

 • Informacje dodatkowe

  Wymiary Brak danych
  Wymiar wydruku

  ,

  Opinie

  Na razie nie ma opinii o produkcie.

  Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

  Może spodoba się również…

  Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl