Plakaty Graffiti

Plakaty Graffiti to żywa sztuka ulicy przeniesiona do naszych mieszkań. To utwory spontanicznej inwencji plastycznej. Sztuka przeniesiona na mury, budynkach, pojazdy. Wydrapane, rysowane na kamiennych naczyniach i murach. Znane już były w starożytności i czasach wczesnochrześcijańskich. Tyle ilu autorów tyle możliwych technik i tematów. Ten styl łączy przede wszystkim potrzeba nieskrępowanej i niekomercyjnej ekspresji artysty. Przekaz zwykle służy najpierw idei a potem nabiera kształtu estetycznego.

Dodatkowo, to sztuka dla każdego. Nie zamknięta w murach muzeów czy komercyjnych galerii. Absolutnie nieelitarna. Ponadto odwołująca się często do współczesnych problemów świata. Wojen, sytuacji politycznych i społecznych. Jeszcze niedawno sztuka uliczna i graffiti postrzegana były jako akt wandalizmu i uszkodzenia mienia. Teraz stała się integralną częścią naszego życia i jednym z trendów sztuki współczesnej.

Artyści street artu dobrze zarabiają i mają całe rzesze fanów. Kilku z nich, m.in.: Stinkfish to jedna z najważniejszych postaci kolumbijskiego street artu. Paryski artysta Invader zaczął podbój świata sztuki ulicznej w 1998 roku swymi twórczymi mozaikami. The Guerrilla Girls podkreślają problem seksizmu na świecie. Shepard Fairey z Północnej Karoliny, przez wielu uznawany za największego grafficiarza wszech czasów. Wreszcie Banksy – artysta ukrywający swoją prawdziwą tożsamość. Jego film dokumentalny „Wyjście przez sklep z pamiątkami” był nominowany do Oscara.

Plakaty Graffiti

Nasza kolekcja to prace, które spotkaliśmy na ulicach Lizbony, Londynu, Paryża, Nowego Jorku i Warszawy.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15