Plakaty filmowe z kina retro

120,00200,00

Zestaw 3 plakatów: Śniadanie u Tiffaniego, Cassablanka i Przemineło z wiatrem. Plakaty filmowe z kina retro w rozmiarze A3 lub A2.

Wyczyść

Opis

79 / 100

Plakaty filmowe z kina retro  to zestaw 3 plakatów z kina Retro w rozmiarze A3 lub A2. Idealny zestaw plakatów n ścianę do salonu kinomana. Reprinty plakatów kinowych mogą być też świetną dekoracją do kawiarni lub pokoju kinowego. W zestawie 3 plakaty z kultowych filmów, nagrodzonych Oskarami.

Plakat filmowy „Śniadanieu Tiffaniego

Plakat „Śniadanieu Tiffaniego” to plakat z niezapomnianą kreacją Audrey Hepbourn, jej wizerunek na plakacie to do dziś ikona klasycznego, kobiecego piękną. Mimo upływu lat Audrey Hepburn inspiruje kobiety na całym świecie, a mężczyźni po cichu wzdychają do tej kruchej i rozbawionej piękności.

Plakat filmowy „Przeminęło z wiatrem”

Kolejny plakat filmowy na ściany do domu to  „Przeminęło z wiatrem”. Scenariusz filmu został oparty na powieści Przeminęło z wiatrem Margaret Mitchell, do której prawa zakupił, za rekordową jak na owe czasy sumę 50 tys. dolarów, David O. Selznick. Film opowiada o losach Scarlett O’Hara w tej roli również wystąpiła ponadczasowa piękność, Vivien Leigh. Boohaterka uwikłała się w burzliwy związek z Rettem Butlerem. Rolę amanta i uwodziciela fantastycznie odegrał Clark Gable.

Film „Przeminęło z wiatrem” to jeden z najsławniejszych melodramatów stawiany za wzór produkcji hollywoodzkich z I. połowy XX wieku. Według strony internetowej Box Office, film ten do dziś pozostaje najbardziej dochodowym filmem w USA. Do 1989 roku zostało sprzedanych łącznie 12 mln biletów kinowych.

Plakat filmowy „CASABLANCA

Plakat filmowy „CASABLANCAto plakatu z kultowego filmu z roku 1942 w reżyserii Michaela Curtisa z niezapomnianymi rolami Ingrid Bergman i Humphreya Bogarta. Ingrid Bergman, aby przekonać do roli w tym filmie, zaliczkę w wysokości 7 tys. dolarów. Według świadków, Bogart i Bergman na planie niemal ze sobą nie rozmawiali. Aktor zamykał się w swej przyczepie i studiował scenariusz albo grał w szachy. Wyjątkowa oschłość Bogarta miała być wynikiem zazdrości, Mayo Methot, która podejrzewała męża o romans z Bergman.

Premiera, miała miejsce 26 listopada 1942 roku w Nowym Jorku. Film został zignorowany przez widzów i wycofano z kin. Ostatecznie jednak wytwórnia postanowiła wprowadzić „Casablankę” do kin jeszcze raz. Tym razem film okazał się sukcesem i został dostrzeżony przez branżę filmową.

W 1943 roku uzyskał osiem nominacji do Oscara – w tym pierwszą dla Humphrey’a Bogarta. Ostatecznie obraz Curtiza zdobył trzy statuetki – dla najlepszego filmu, za reżyserię i scenariusz.

Umberto Eco w swoim eseju o „Casablance” napisał, że to nie jest jeden film, tylko to są wszystkie filmy naraz. W filmie „Casablanca” zawiera się całe doświadczenie kina.

Plakaty filmowe z kina retro

Zestaw plakatów Big Love Colection: „Casablanca”,” Gone with the Wind”, „Breakfast at Tiffanys” dostępny jest w rozmiarach A3 lub A2. To obrazy na ścianę które idealnie nadają się dla kinomana.

Plakaty filmowe z kina retro dostępne w formatach:
A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm

Plakaty drukowane na satynowym papierze 200 g. Długotrwały nadruk odporny na wyblaknięcie o nasyconych kolorach. Plakaty na ścianę sprzedawane są bez ram.
Poszukaj odpowiednich ram na naszych stronach. albo skontaktuj się z nami w celu oprawienia plakatów. 

Zobacz pozostałe plakaty w stylu retro >

Zapytaj o produkt „Plakaty w stylu retro”

Dodatkowe informacje

Wymiar wydruku

,

Może spodoba się również…