Zestaw plakatów Kerala, Indie w ramkach

220,00

Opis

Indie plakaty w zestawie: Zestaw plakatów Kerala w ramkach. Pięć czarno białych autorskich fotografii. Kerala to stan w południowo zachodnich Indiach. Przede wszystkim to idealne miejsce na pierwszą wyprawę do tego niesamowitego kraju. Dlaczego właśnie tam? Bo Kerala jest inna niż wszystko dookoła. Jest stanem zamożniejszym, malowniczym, i jak na tę część świata, dość czystym. To zadziwia na pierwszy rzut oka. Czystość miast. Kerala to Indie w wersji light. To wreszcie prowincja z ponoć najlepszą kuchnią w całych Indiach, choć niezwykle pikantną.

Plakat Indie we mgle

Największa fotografia z zestawu zdjęć to Łodzie we mgle. Zdjęcie zrobione o świcie na olbrzymim rozlewisku utworzonym przez czterdzieści cztery rzeki płynące z głębi lądu. W dodatku to teren pocięty setkami kanałów tzw. backwaters. Tu można wynająć dużą łódź mieszkalną i płynąć niespiesznie przez zielony raj kilka dni z pełną obsługą i kucharzem na pokładzie. Alleppey, duże miasto uznawane za stolicę turystyki na rozlewiskach. To taka indyjska Wenecja.

Meczet, kościół katolicki i obok buddyjska stupa

Indie to kraj wielokulturowy. Kerala jest tego najlepszym przykładem. Tu, idąc ulicą miasta Cochin, zwanego Bramą do Kerali, stoją obok siebie katolicki kościół, buddyjska stupa i obok meczet. Dodatkowo właśnie tu, w Cochin, w największym w Indiach kościele katolickim znajduje się grób wielkiego żeglarza Vasco da Gammy. Po odkryciu drogi morskiej z Europy do Indii, portugalski odkrywca właśnie w Cochin zakończył swoje życie. Po stracie panowania Portugalczyków na tą częścią świata, ciało Vasco da Gammy przeniesiono do Panteonu Narodowego w Lizbonie.

Sztuka Kerali

Kerala słynie na całe Indie i nie tylko z teatru Kathakali. To przedziwny teatr wywodzący się wierzeń religijnych, gdzie przebrani tancerze uosabiają bogów. W sztuce zaciera się zupełnie granica między przedstawieniem a kultem. W związku z tym widz czuje się czasem jak w dziwnym niezrozumiałym kościele.

Królestwo thali

Thali to danie złożone z wielu części. Po pierwsze, samo słowo oznacza specjalny metalowy talerz z miejscem na wiele małych miseczek. Każde thali jest inne. To zwykle kupka ryżu na środku otoczona miseczkami z curry, warzywami w intensywnych przyprawach. Raita, sambar czyli gęsta zupa z soczewicy i owoca tamaryndowca, chutney kokosowy, pakora… Thali jest wspaniałe!

Podsumowując, planując wyprawę do Indii nie można zapomnieć o prowincji Kerala. Kompozycja zdjęć, na którą składa się fotografia łodzi we mgle (format A3 – 297×420 mm), rybacy płynący na oceanie w łódce zrobionej z kawałków pni palmy (2x format A4 – 210×297 mm) i samotna łódka na backwaters (format A5 – 140×180 mm).

Na koniec dodam, że nasz zestaw plakatów Kerala, Indie drukowany są na wysokiej jakości satynowym papierze o gramaturze 190g. Dodatkowo do wysyłki ramki zabezpieczone są folią bąbelkową i zapakowane w kartonowe pudełko.

Zobacz pozostałe plakaty z podróży

https://loft-poster-design.pl/kategoria-produktu/plakaty-miejskie/

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl