Zestaw 5 plakatów w ramkach – Miasta

320,00

Zestaw 5 plakatów w ramkach, oprawiony w lekkie ramki, gotowy do powieszenia na ścianie.

Opis

Zestaw 5 plakatów w ramkach – Miasta. To pierwsza z serii fotografii podróżniczych z zachwycających niezwykłych miast świata. Czarno białe fotografie miast Europy i Nowego Jorku.

Ikona Francji

Paryż. Wieża Eiffle’a. Symbol Francji i dodatkowo jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli świata. Z pewnością nie każdy zdaje sobie sprawę, że wieża Eiffle’a miała być tylko zbudowana na Wielką Wystawę Światową. Po kilkunastu latach miała być rozebrana. Ponadto, to nie Gustave Eiffel jest jej projektantem. Pomysłodawcami najwyższej ówczesnej budowli świata byli dwaj zatrudnieni w jego biurze projektanci: Maurice Koechlin i Emile Nouguier. Wspólnie ze swym szefem zgłosili w 1884 roku patent zarejestrowany pod numerem 164364. Jeszcze w tym samym roku Eiffel odkupił od swoich pracowników prawa autorskie wraz z prawami własności intelektualnej. Z tego powodu stał się jedynym autorem wieży, którą nazwano jego imieniem.
https://www.skylinewebcams.com/pl/webcam/france/ile-de-france/paris/tour-eiffel.html

Wieczne miasto

Następna fotografia to Rzym z lotu ptaka przed burzą. Według legendy odkrywcami Rzymu były bliźnięta Romulus i Remus, synowie boga Marsa i kapłanki bogini Westy. Zostali oni znalezieni przez wilczycę na brzegach Tybru, która je przyjęła i nakarmiła. Rzym nazwany Wiecznym Miastem powstał w 753 r p.n.e. to jednak jest to najstarsze na świecie nieprzerwanie zaludnione miasto. Choć za najstarsze uważa się Babilon, który znajdował się we współczesnym Libanie. Powstał on ok 5000 roku p.n.e.
https://www.imperiumromanum.edu.pl/

Perła wśród pereł

Wenecja. Romantyczna, trochę śmierdząca i często zalana powodzią. Gondole to charakterystyczne łodzie dla Wenecji. W dawnych czasach na kanałach zobaczylibyśmy wielobarwne łodzi, jednak dziś gondole muszą być malowane na czarno. Wygląd, kształt długość i szerokość gondoli jest ściśle określona przepisami. Dodatkowo gondolier w dzisiejszych czasach zanim musi przejść szkolenie i zdać specjalny egzamin. Potem może wozić turystów i śpiewać im serenady.
https://www.rejsomat.pl/blog/polski-gondolier-w-wenecji

Magiczna Lizbona

Położona jak Rzym na siedmiu wzgórzach. Żółty stary tramwaj to jedna z ikon miasta. Przejażdżka linią nr 28 albo 12 wąskimi uliczkami Alfamy, najstarszej dzielnicy miasta dostarcza nie lada emocji. Dodatkowo, uliczki są tak wąskie, że prawie można wstawić rękę przez okno i dotknąć murów kamienic. Lizbona jest piękna o każdej porze roku. Ale warto pamiętać, że w czerwcu w stolicy Portugalii odbywa się festiwal św. Antoniego. To niezwykle kolorowe święto z licznymi zabawami, koncertami, wystawami.
https://www.tasteaway.pl/2015/07/18/lizbona-19-rzeczy-ktore-musisz-tam-zrobic/

Miasto, które nigdy nie zasypia

Wreszcie Nowy Jork. Big Apple, czyli Wielkie Jabłko jak je nazywają. Ośmiomilionowy tygiel wszystkich kultur i ras. Na naszym plakacie jeden z symboli tego miasta. Budynek Chryslera. Chrysler Building zbudowany  w 1930 roku miał być najwyższym budynkiem świata. Teraz wydaje się to śmieszne kiedy  ma zaledwie 318 m wysokości. Powstał w czasach wielkiego boomu amerykańskich skyscrapers. W dniach kiedy wieżowiec osiągnął rekordowe 318 metrów wysokości miało miejsce inne wydarzenie. Dodatkowo, odbiło się echem na całej światowej gospodarce. To „Czarny czwartek” na Wall Street. To dzień, w którym zaczął się „Wielki kryzys”.

Zestaw 5 plakatów w ramkach – Miasta

Podsumowując, to pięć niezwykłych, pięknych miast z bogatą historią. Każde z nich jest inne i do każdego warto się wybrać

Plakaty – Zestaw 5 plakatów w ramkach – Miasta, to prace drukowane na wysokiej jakości satynowym papierze o gramaturze 200 g. Dodatkowo, oprawione w czarne proste ramki.
GOTOWE DO POWIESZENIA NA ŚCIANIE
formaty: 2 x A3 (30×40 mm) i 3 x A4 (210×30 mm)

Dodatkowo, zobacz nasze inne plakaty w kategorii Miasta i Podróże
https://loft-poster-design.pl/kategoria-produktu/plakaty-miejskie/