Retro Plakat Orient Calls Japonia

25,0050,00

Opis

Retro Plakat Orient Calls Japonia. Reprint turystycznego plakatu z wystawy lat 50. XX wieku.

Plakat Orient Calls to plakat turystyczno podróżniczy  wyprodukowany w 1936 roku i zaprojektowany przez japońskiego artystę Munetsugu Satomi, który żył w latach 1900-1995. Był to niezwykle płodny artysta, który w swojej 60-cio letniej karierze stworzył ok. 20 tysięcy dzieł. Urodził się w Japonii ale już w wieku 18 lat wyjechał do Paryża gdzie studiował na słynnej Ecole des Beaux Arts. Czas w który żył i tworzył, otoczenie, artyści wywarły wielki wpływ na charakter jego twórczości, która głównie skłaniała się ku stylowi Art Deco.
Hasło na plakacie mówi „Orient wzywa”, a pod tym podpisem znajduje się kolejny napis „Orientalna konferencja turystyczna” promująca turystykę w różnych krajach azjatyckich.

Plakat Retro Plakat Orient Calls Japonia został wybrany do kolekcji inspiracji dekoracyjnych ze wschodu przez pismo „Dobrze Mieszkaj”.  Znalazł się w kolekcji japońskiej, jego żywe kolory i prosta forma są stylowym dodatkiem do salonu, biura turystycznego lub domowej galerii.

Moda na plakaty turystyczne

W latach 50. i 60. ubiegłego wieku malowane plakaty turystyczne były niezwykle popularne. Linie kolejowe, linie lotnicze, biura turystyczne zapraszały do współpracy wybitnych artystów, ilustratorów, malarzy. Również w Polsce plakaty reklamujące regiony i miasta były często prezentowane. W latach międzywojennych tematyką bzdrowa turystyka. Zakopane Adasiówka (1899), Swoszowice – Uzdrowisko pod Krakowem (1904) Wojciecha Jastrzębowskiego, Zakład Zdrojowy Siarczany „Lubień Wielki” (1907), Zakład Dietetyczny Dra Skorczewskiego w Krynicy (1910) Karola Frycza, Zdrój mieszczański w Tarnowie (1910) M. Olszewskiego, Niemirów – Zakład Kąpielowy(1912) – to dowody nowej mody na zdrowy wypoczynek

http://culture.pl/pl/artykul/polska-szkola-plakatu

Retro Plakat Orient Calls Japonia

Format do wyboru A3 lub A4, drukowany na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 190 g. Do wysyłki pakowany w kartonową tubę.

Wymiary formatu A4 w cm: 21 x 29,7 cm
Wymiary formatu A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm

Zobacz pozostałe plakaty z Azji ->

https://loft-poster-design.pl/kategoria-produktu/plakaty-w-stylu-vintage-i-retro/

Zapytaj o produkt Retro Plakat Orient Calls Japonia

Japońskie inspiracje

Informacje dodatkowe

Wymiar wydruku

,

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl