Plakat z rowerem Amsterdam

25,0080,00

Opis

Plakat z rowerem Amsterdam. Czarno białe zdjęcie ikony miasta. Rowerów w Amsterdamie jest zatrzęsienie. Wygląda na to, że jest ich już około miliona na 700 tys. mieszkańców. Korzystają z nich codziennie bankierzy spieszący do pracy, matki z dziećmi, profesorowie, gospodynie domowe, burżuje i anarchiści. Ponadto wielu z mieszkańcu wcale nie posiada samochodu. Rowery pomalowane w tygrysie pasy lub lamparcie cętki, na różowo, na fioletowo, na biało-czerwono lub czerwono-biało. Dodatkowo malowane w  ciapki, w groszki, w łatki. Dodatkowo z siedziskiem dla dziecka lub z klatką dla kota. Z bagażnikami z tyłu lub z przodu. Poobijane, z pogiętymi błotnikami i zbitymi światłami odblaskowymi. Przede wszystkim każdy amsterdamski rower to indywidualność, wiele z nich może opowiedzieć ciekawą historię.

Rower rules!

Godny uwagi jest fakt, że Amsterdam jest pierwszym miastem na świecie, gdzie oficjalnie powołano rowerowego burmistrza. Nie jest to pozycja ani polityczna ani ściśle administracyjna, choć opłacana z publicznych środków. Holendrzy to urodzeni imprezowicze. Ponad wszystko cenią sobie zabawę. Weekendy zwykle spędzają poza domem, a nawet więcej, często balują do białego rana. Z tego powodu powołano „Night Mayor” (ma on za zadanie godzić sprzeczne interesy tych, którzy chcą spędzać noce na zabawie z tymi, którzy woleliby by spać). Również Bike Mayor (właściwie burmistrzyni: Anna Luten) ma dążyć do wypracowania kompromisowych rozwiązań, które zapewnią bardziej harmonijny rowerowo rozwój miasta. To funkcja spowodowana wciąż powiększającą się liczbą rowerów.

Podsumowując, Amsterdam robi świetne wrażenie na turystach obserwujących tłoczące się wszędzie miejskie rowery ale ma przed sobą masę wyzwań. Na pewno są to niedostatki infrastruktury, technologii i rozwiązań, które pozwolą usprawnić ruch. Nie tylko rowerowy – okazuje się, że sporym problemem jest trudność w budowie gęstszej sieci mostów nad kanałami, które mają istotne znaczenie transportowe i uczynić go bezpieczniejszym dla wszystkich.

http://wystarczychciec.pl/sledzie-sery-i-rowery-czyli-moj-amsterdam/

Plakat z rowerem Amsterdam

Plakat dostępny w trzech formatach, A2, A3 lub A4. Druk cyfrowy na wysokiej jakości satynowym papierze o gramaturze 190 g.
Dodatkowo do wysyłki pakowany w kartonową tubę.
A4 w cm: 21 x 29,7 cm
A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm

Zobacz pozostałe plakaty z podróży >

Informacje dodatkowe

Wymiary Brak danych
Wymiar wydruku

, ,

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Może spodoba się również…

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl