Plakat z filmu Metropolis (1)

30,00180,00

Plakat z filmu Metropolis (1). Plakat vintage z kultowego filmu Fritza Langa Metropolis (1927). Oryginalny prezent dla wielbicieli filmowej klasyki.

Opis

Plakat  z kultowego filmu Fritza Langa

Plakat z filmu Metropolis (1927) – niemieckiego ekspresjonistycznego filmu science fiction. Monumentalne dzieło prezentuje dystopijną wizję miasta przyszłości, którego społeczeństwo jest podzielone na dwie kasty: wąską i uprzywilejowaną grupę intelektualistów (rozum, mózg) oraz robotników (ręce).

To oni, robotnicy, utrzymują miasto przy życiu. Mieszkają w podziemnych osiedlach i ich żywot jest dosyć marny. To jeden z najdroższych filmów w dziejach kina niemego: wizja świata przyszłości inspirowana widokiem Nowego Jorku, wsparta momentalnymi dekoracjami budowli, wnętrz przemysłowych i podziemi.

Film wpisany na listę UNESCO

Film znalazł się na liście stu najlepszych filmów w historii kina, zorganizowanej przez magazyn Time w 2005 roku. W 2001 roku wpisano go Światową Listę UNESCO i do dziś wskazuje się go jako klasyka kina alternatywnego.

Po premierze w Niemczech film wywołał wśród krytyków mieszane uczucia, doceniano przede wszystkim stronę wizualną. Krytyka oraz wymogi cenzury wymusiły na twórcach usunięcie około pół godziny materiału filmowego. Mówi się, że były to głównie scen związanych z okultyzmem, oraz losami postaci pobocznych o mniejszym wpływie na fabułę.

Oryginał filmu uległ zniszczeniu. Utracony materiał odnaleziono dopiero 80 lat później w Buenos Aires, w bardzo złym stanie. Mimo tego film odrestaurowano.
Wersja uzupełniona miała premierę 12 lutego 2010, w czasie trwania 60. edycji Berlinale.

Niezwykły prezent dla kinomna

Autorem plakatu jest Heinz Schulz-Neudamm (ur. jako Paul Heinz Otto Schulz;  1899 – 1969). Był niemieckim grafikiem i ilustratorem. Pobularność zdobył dzięki projektom plakatów kinowych. Był przedstawicielem niemieckiego Ekspresjonizmu.

Grafiki do Filmu Metropolis uważane są jest za najwyżej cenione plakaty na świecie.

Plakat z filmu Metropolis (1)

Format i oprawa do wyboru, drukowany na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 250 g.

Do wysyłki pakowany w kartonową tubę lub kartonowe pudełko oraz folię zabezpieczającą.

Zobacz inne plakaty z tego kultowego filmu:

Informacje dodatkowe

Wymiar wydruku

, , ,

Rama

bez ramy, czarna, biała, jasne drewno, srebrna, złota

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl