Plakat z filmu Metropolis (2)

75,00

Plakat z filmu Metropolis (2). Plakat vintage z kultowego filmu Fritza Langa Metropolis (1927). Oryginalny prezent dla wielbicieli filmowej klasyki.

10 w magazynie

Opis

Plakat z filmu Metropolis (2). Plakat vintage z kultowego filmu Fritza Langa Metropolis (1927). Oryginalny prezent dla wielbicieli filmowej klasyki.

Plakat z filmowy vintage . Plakat z filmu Metropolis (2).  Metropolis – niemiecki ekspresjonistyczny film science fiction z 1927 roku w reżyserii Fritza Langa. Monumentalne dzieło prezentuje dystopijną wizję miasta przyszłości, którego społeczeństwo jest podzielone na dwie kasty: wąską i uprzywilejowaną grupę intelektualistów (rozum, mózg) oraz robotników utrzymujących miasto przy życiu (ręce) mieszkających w podziemnych osiedlach.
Film znalazł się na liście stu najlepszych filmów w historii kina, zorganizowanej przez magazyn Time w 2005 roku. W 2001 roku został wpisany na Światową Listę UNESCO.

http://www.filmweb.pl/reviews/Czer%C5%84+i+biel-5387

Plakat z filmowy vintage Plakat z filmu Metropolis (2)

Format: 420×594 mm, drukowany na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 190 g, do wysyłki pakowany w kartonową tubę.

1 opinia dla Plakat z filmu Metropolis (2)

  1. Mangie

    Po premierze w Niemczech film wywołał wśród krytyków mieszane uczucia, doceniano przede wszystkim stronę wizualną. Krytyka oraz wymogi cenzury wymusiły na twórcach usunięcie około pół godziny materiału filmowego, głównie scen związanych z okultyzmem, oraz losami postaci pobocznych o mniejszym wpływie na fabułę. Oryginał filmu uległ zniszczeniu, zaś utracony materiał został odnaleziony dopiero 80 lat później w Buenos Aires, w bardzo złym stanie.
    Wersja uzupełniona miała premierę 12 lutego 2010, w czasie trwania 60. edycji Berlinale….

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl