Plakat Wietnam Zatoka Ha Long 3

25,0080,00

Plakat zatZatoka Ha Long Wietnam 3. Autorska, fotografia niezwykłej Zatoki Ha Long w północnym Wietnamie. Zatoka Ha Long (Zatoka Opadających Smoków) jest jedną z największych atrakcji przyrodniczych Wietnamu i całej Azji. Na płytkich wodach Morza Południowochińskiego na powierzchni półtora tysiąca kilometrów kwadratowych rozsianych jest prawie dwa tysiące skalnych (wapiennych i łupkowych) wysp i wysepek o charakterystycznym kształcie, tworząc niezwykle malowniczy krajobraz.

Opis

Plakat Wietnam Zatoka Ha Long 3. Autorska, sygnowana fotografia niezwykłej Zatoki Ha Long w północnym Wietnamie. Zatoka Ha Long (Zatoka Opadających Smoków) jest jedną z największych atrakcji przyrodniczych Wietnamu i całej Azji. Na płytkich wodach Morza Południowochińskiego na powierzchni półtora tysiąca kilometrów kwadratowych rozsianych jest prawie dwa tysiące skalnych (wapiennych i łupkowych) wysp i wysepek o charakterystycznym kształcie, tworząc niezwykle malowniczy krajobraz.

Jednak, jest to miejsce bardzo turystyczne i komercyjne. W niewielkim mieście Ha Long City trudno przejść ulicą nie zostać zaczepionym przez kilkunastu organizatorów wycieczek. Jednakże warto wynająć łódź i oderwać się od lądu i turystów. Często wycieczki na łodziach trwają dwa–trzy dni ze spaniem. Przede wszystkim trzeba się targować, jak w całej Azji. Ceny są różne. Ponad wszystko jednak warto tam być choć raz. Oprócz wysp, z których zaledwie co duga ma swoją nazwę warto odwiedzić liczne jaskinie. Dodatkową atrakcją jest las mangrowcowy oraz rafa koralowa. Z powodu, że tą częśc świata, w okresie jesiennym nawiedzają częste cyklony i burze tropikalne, warto planować podróż w innych terminach.

Miasto Ha Long City było w dawnych wiekach ważnym portem handlowym dla Chin, Japonii i krajów południowo-wschodniej Azji. Również na wodach zatoki miały miejsce trzy słynne bitwy z mongolskimi i chińskimi najeźdźcami. Obecnie, samo miasto jest małe i niewiele w nim atrakcji.

Podsumowując, w 1962 roku wietnamskie Ministerstwo Kultury, Sportu i Turystyki ustanowiło Ha Long Bay „pomnikiem krajobrazowym„. W związku z tym w 1994 roku Zatoka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości.

Plakat Wietnam Zatoka Ha Long 3

http://cudaswiata.pl/azja/ha_long_bay.html

Formaty do wyboru A2, A3 lub A4, drukowany na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 190 g.
Dodatkowo, do wysyłki pakowany w kartonową tubę.

A4 w cm: 21 x 29,7 cm
A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm

Zobacz pozostałe plakaty z podróży >

Informacje dodatkowe

Wymiary Brak danych
Wymiar wydruku

, ,

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl