Plakat Wenecja Gondole

25,0080,00

Plakat Wenecja Gondole. Widok na łodzie, w tle Kampanila, 98-metrowej wysokości dzwonnica na placu św. Marka – symbol Wenecji.

Opis

Plakat Wenecja Gondole. Widok na łodzie, w tle Kampanila, 98-metrowej wysokości dzwonnica na placu św. Marka – symbol Wenecji. Jednakowoż początkowo, w wieku XII, pełniła ona funkcję latarni morskiej dla żeglujących po lagunie. Również w czasach świetności Wenecji każdy z pięciu dzwonów Kampanili bił z innej okazji.

Gondole to charakterystyczne łodzie dla Wenecji. W dawnych czasach na kanałach zobaczylibyśmy wielobarwne łodzi, jednak dziś gondole muszą być malowane na czarno. Wygląd, kształt długość i szerokość gondoli jest ściśle określona przepisami. Dodatkowo gondolier w dzisiejszych czasach zanim musi przejść szkolenie i zdać specjalny egzamin. Potem może wozić turystów i śpiewać im serenady. Gondola to taka wenecka taksówka, właściwie na każdym kroku można przepłynąć się gondolą. Albo samemu zagada się do gondoliera, albo on zaczepi nas. Niestety ceny gondoli w Wenecji są wygórowane i łatwo trafić na oszustwo, no cóż, przecież to światowa atrakcja turystyczna. Zazwyczaj przejażdżka trwa 30-40 minut, a trasa to Kanał Grande i inne małe uliczki. Postoje gondoli znajdują się m.in. przy placu św. Marka, przy moście Rialto oraz w okolicy dworca kolejowego Venezia S. Lucia. Niektórzy gondolierzy opowiadają o Wenecji po angielsku.

Podsumowując, ceny za przejażdżką gondolą w 2019 roku nie są małe: 100 euro za 30 minutowy kurs (opłata za całą gondolę, nie od pasażera), 1120 euro kosztuje 30 minut po godzinie 19 i w nocy. Za każde dodatkowe 20 minut musimy dopłacić 60 euro. Jednakże jest to wielce romantyczna przejażdżka. Ponadto często gondolier w swojej łodzi ma często schowaną butelkę weneckiego wina. Jeżeli się go poprosi może, za dodatkową opłatą, sprawić że romantyczna podróż we dwoje będzie jeszcze bardziej zachwycająca.

http://lagondola.com.pl/historia/

Plakat Wenecja Gondole

Format do wyboru A2, A3 lub A4, drukowany na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 190 g. Do wysyłki pakowany w kartonową tubę.

Dostępne formaty
A4 w cm: 21 x 29,7 cm
A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm

Zobacz pozostałe plakaty z podróży >

Informacje dodatkowe

Wymiary Brak danych
Wymiar wydruku

, ,

Może spodoba się również…