Plakat Wenecja – Dzikie gęsi

35,0090,00

Opis

Plakat Wenecja – Dzikie gęsi. Gondole, weneckie taksówki na największym kanale – Canale Grande. Wśród zabytkowej architektury miasta wiją się odnogi weneckiej laguny. Gondolier w swoim charakterystycznym stroju. Bluza w paski, czarne spodnie i długie wiosło. Gondolier ze swoją łodzią to kwintesencja Wenecji. Poza tym to właśnie gondolierzy są najbardziej romantycznymi przewoźnikami na świecie.

Gondole Wenecji

W dawnych czasach na kanałach zobaczylibyśmy wielobarwne łodzie. Jednak dziś gondole muszą być malowane tylko na czarno. Wygląd i kształt, długość i szerokość gondoli jest ściśle określona przepisami. Dodatkowo, gondolier w dzisiejszych czasach zanim musi przejść szkolenie i zdać specjalny egzamin. Potem może wozić turystów i śpiewać im serenady. Gondola to taka wenecka taksówka. Właściwie na każdym kroku można się nią przepłynąć . To charakterystyczne łodzie dla Wenecji. Często gondolierzy sami zaczepiają turystów. Jednak, ceny wycieczki gondolą są niestety dosyć wygórowane. Jednakże jest to wielce romantyczna przejażdżka. Ponadto często gondolier w swojej łodzi ma schowaną butelkę weneckiego wina. Może, za dodatkową opłatą, sprawić że romantyczna przejażdżka we dwoje będzie jeszcze bardziej zachwycająca.

Podsumowując, nie ma w Europie bardziej romantycznego miasta. Podczas powolnego spaceru warto odwiedzić 3 mosty przecinające Wielki Kanał: Ponte dell’ Accademia, Ponte di Rialto oraz Ponte degli Scalzi. W dodatku, to najpiękniejszy punkt widokowy w mieście. Kanał został zbudowany w XV wieku. Łączy wenecką lagunę (Piazzale Roma przy dworcu kolejowym) z kanałem św. Marka (Canale di San Marco).

Plakat Wenecja – Dzikie gęsi

Format do wyboru A2, A3 lub A4, drukowany na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 190 g.
Dodatkowo, do wysyłki pakowany w kartonową tubę.

Dostępne formaty:
A4 w cm: 21 x 29,7 cm
A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm

Zobacz nasze inne plakaty z podróży 🙂
https://loft-poster-design.pl/kategoria-produktu/plakaty-miejskie/

Informacje dodatkowe

Wymiary Brak danych
Wymiar wydruku

, ,

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl