Plakat Wenecja Canale Grande

25,0080,00

Czarno białe zdjęcie weneckiej “ulicy” z charakterystycznymi “taksówkami” – gondolami.

Opis

Plakat Wenecja Canale Grande. Czarno białe zdjęcie przedstawia największą arterię komunikacyjną w Wenecji, z tym, że nie ma jezdni ni chodników. Jest za to woda – jak to w Wenecji. Najlepszymi punktami widokowymi są 3 mosty przecinające Wielki Kanał: Ponte dell’ Accademia, Ponte di Rialto oraz Ponte degli Scalzi. Kanał został zbudowany w XV wieku i łączy wenecką lagunę (Piazzale Roma przy dworcu kolejowym) z kanałem św. Marka (Canale di San Marco), przy Piazzetta di San Marco.

Podróżowanie w stylu vintage

Gondole to charakterystyczne łodzie dla Wenecji. W dawnych czasach na kanałach zobaczylibyśmy wielobarwne łodzi, dziś gondole muszą być malowane na czarno. Dodatkowo, wygląd, kształt długość i szerokość gondoli jest ściśle określona przepisami.  Również gondolier w dzisiejszych czasach, (jak taksówkarz) zanim zacznie wozić turystów i śpiewać im serenady, musi przejść szkolenie i zdać specjalny egzamin. Przede wszystkim gondola to taka wenecka taksówka. Właściwie na każdym kroku można przepłynąć się gondolą. Albo samemu zagada się do gondoliera, albo on zaczepi nas. Niestety ceny gondoli w Wenecji są wygórowane i łatwo trafić na oszustwo, no cóż, przecież to światowa atrakcja turystyczna. Przejażdżka trwa zazwyczaj 30-40 minut, a trasa to Kanał Grande i inne małe uliczki. Postoje gondoli znajdują się m.in. przy placu św. Marka, przy moście Rialto oraz w okolicy dworca kolejowego Venezia S. Lucia. Niektórzy gondolierzy opowiadają o Wenecji po angielsku.

Zrób sobie romantyczne wakacje

Podsumowując, ceny za przejażdżką gondolą w 2018 roku: 100 euro za 30 minutowy kurs (opłata za całą gondolę, nie od pasażera), 1120 euro kosztuje 30 minut po godzinie 19 i w nocy. Za każde dodatkowe 20 minut musimy dopłacić 60 euro. Dodatkowo płatne (cena w tym wypadku zależy od gondoliera i negocjacji z nim) są dodatkowe atrakcje, jak: akompaniament muzyczny na pokładzie gondoli albo butelka wina i świece.

http://lagondola.com.pl/historia/

Plakat Wenecja Canale Grande

Formaty do wyboru A2, A3 lub A4. Druk cyfrowy na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 190 g. Dodatkowo, do wysyłki pakowany w kartonową tubę.

A4 w cm: 21 x 29,7 cm
A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm

Zobacz pozostałe plakaty z podróży >

Informacje dodatkowe

Wymiary 70 × 100 cm
Wymiar wydruku

, ,

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Może spodoba się również…

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl