Plakat w ramce Uliczka Montmartre

80,00

Opis

Plakat w ramce Uliczka Montmartre. Czarno biała fotografia uliczki w osiemnastej dzielnicy Paryża. Tą, chyba najbardziej malowniczą ze wszystkich dzielnic pokochali przed laty artyści. Tu tworzył Vincent Van Gogh oraz Auguste Renoir, Pablo Picasso, jak również Amadeo Modigliani i Claude Monet.

Dzielnica Artystów

To artyści nadawali temu miejscu specyficzny klimat. Dodatkowo, to właśnie tu narodził się kubizm. Tu Pablo Picasso namalował swoje Panny z Awinionu w 1907 roku. Najstraszym, do dziś istniejącym, kabaretem na wzgórzu jest Lapin Agile (Wesoły Króliczek). To tu właśnie tu pisarz Roland Dorgelès, który nie znosił nowoczesnej sztuki, przywiązał pędzel do ogona osła należącego do właściciela kabaretu. Chciał udowodnić, ze nawet osioł może malować tak jak ówcześni artyści. Namalowany w ten sposób obraz pt. Zachód słońca nad Adriatykiem zyskał nie tylko rozgłos ale akceptację.

https://polki.pl/po-godzinach,kabaret-au-lapin-agile-atrakcje-montmartre,10426226,artykul.html

Kabaret Moulin Rouge

Czyli Czerwony Młyn, to jeden z najbardziej znanych paryskich kabaretów. Znajduje się przy plac Pigalle. To centralny punkt paryskiej dzielnicy czerwonych latarni. Historia kabaretu Moulin Rouge sięga lat 80. XIX wieku. Rozwijający się Paryż był centrum kulturowym Europy, przyciągającym olbrzymie ilości artystów, turystów i ludzi biznesu. Wystawy Światowe jakie miały miejsce w tych latach dodatkowo budowały jego renomę na świecie. Na początku goście nie tylko mogli oglądać występy tancerek ale nawet do nich dołączyć. Później gdy stroje dziewcząt stały się bardzo skąpe zabroniono gościom wspólnej zabawy. Wreszcie zakrólował Kankan, uznawany początkowo za jeden z najbardziej wyzywających tańców świata.

Bazylika Sacre Coeur

Na szczycie wzgórza wznosi się biała bazylika Sacre Coeur (Świętego Serca). To właśnie schodki na zdjęciu prowadzą bezpośrednio do niej. Biały kamień użyty do jej budowy to trawertyn. Budowa bazyliki, podobnie jak to było z wieżą Eiffla, wywołała wiele dyskusji estetycznych, a niemniej politycznych. Dziś kościół jest jednym z najczęściej zwiedzanych obiektów Paryża, głównie ze względu na swoje atrakcyjne położenie w centrum Montmartru, a niemniej ze względu na swą fotogeniczność. Na wzgórze można także wjechać kolejką linowo-terenową.

Plakat w ramce Uliczka Montmartre drukowany jest na wysokiej jakości satynowym papierze. Oprawiony w czarną ramkę. Gotowy do powieszenia na ścianie.
Format plakatu A3 (297×420 mm)

Zobacz naszą kolekcję podróżniczych plakatów z serii Miasta i Podróże

https://loft-poster-design.pl/kategoria-produktu/plakaty-miejskie/

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl