Plakat uliczka w Porto (Portugalia)

25,0075,00

Plakat uliczka w Porto (Portugalia). Fotografia uliczki w starej części Porto, portugalskiego miasta na północy kraju, położonego na Oceanem Atlantyckim u ujścia rzeki Douro.

Opis

Plakat uliczka w Porto. Autorska, sygnowana fotografia uliczki w starej części Porto. To portugalskie miasto na północy kraju. Położone jest na Oceanem Atlantyckim u ujścia rzeki Douro. To drugie co do wielkości miasto Portugalii, jednak zupełnie w innym charakterze niż Lizbona. Przede wszystkim Porto to alternatywa dla Lizbony. Wielu turystów twierdzi, że jest nawet o wiele piękniejsze od samej stolicy. Znajdziemy tu mniej zwiedzających oraz o wiele więcej zabytków. Porto nas zachwycić niesamowitym klimatem. Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To od tego miasta nazwę nosi kraj – Portugalia. Porto, czyli po prostu port i znane na całym świecie wzmacniane spirytusem wino.

Warto zaszyć się, szczególnie wieczorem, do starej portowej dzielnicy Ribeira. Usiąść w jednej wielu maleńkich restauracji. Delektować się, zawsze świeży i pysznymi, owocami morza. Jednak Ribeira ma też drugie oblicze, nie turystyczne. W zaniedbanych domach, z  gnijącymi elewacjami, mieszkają, jak przed wiekami, najbiedniejsi mieszkańcy. W dodatku, jak zatrzymamy się na moście Dom Luis zobaczymy ciągnące się tuż za miastem slumsy.

Jednak nie należy zapomnieć, że Porto, to, przede wszystkim, wino. Jest słodkie, wzmacniane dodatkowo spirytusem. Jego cena zależy od wieku. Im starsze, tym bardzie smakuje beczką. Ceny wahają się od kilku Euro po kilka tysięcy za ponad stuletnią butelkę. Prawdziwe porto pochodzi właśnie z północy Portugalii, z rejonu rzeki Douro. To oryginalne oznaczone jest specjalną etykietą potwierdzającą miejsce pochodzenia. Według legendy, wino porto powstało przez przypadek. Anglicy prowadzący wojnę z Francją zostali odcięci od francuskich win. W związku z tym, sprowadzano portugalskie wina do Anglii. Jednak w 80% nie dawały się do spożycia po tak długim czasie transportu statkami. Ponoć wzmacniane wino spirytusem nauczyli  Anglików robić portugalscy mnisi. Jak się okazało, wzmacniane wino mogło długo podróżować na statkach. Wygląda na to, że im czas podróży się wydłużał tylko zyskiwało na aromacie i mocy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Porto_(wino)

Plakat uliczka w Porto

Dostępny w formacie do wyboru A2 lub A3, drukowany na wysokiej klasy matowym papierze o gramaturze 190 g
Dodatkowo, do wysyłki pakowany w kartonową tubę.

Wymiary formatu A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
Wymiary formatu A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm

Zobacz pozostałe plakaty z podróży >

Informacje dodatkowe

Wymiary 70 × 100 cm
Wymiar wydruku

, ,

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Może spodoba się również…

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl