Plakat Szałwia lekarska

35,0080,00

Plakat Szałwia lekarska. Plakat z naszej kolekcji ZIOŁA. Idealna dekoracja  do kuchni, ale też doskonałe uzupełnienie klimatu pokoju dziennego lub sypialni. Dostępny w kilku rozmiarach. Darmowa wysyłka.

Opis

Plakat Szałwia lekarska. Plakat z naszej kolekcji ZIOŁA. Idealna dekoracja  do kuchni, ale też doskonałe uzupełnienie klimatu pokoju dziennego lub sypialni.

Szałwia lekarska Salviae folium jest półkrzewem naturalnie występującym w krajach basenu Morza Śródziemnego. Jej liście zbiera się w maju, bezpośrednio przed okresem kwitnienia. Następnie suszy się je w temperaturze 35 stopni w lekkim przewiewie, w zacienionych pomieszczeniach.

Szałwia to zioło o bardzo szerokim zastosowaniu. Przydaje się w kuchni i w kosmetyce. Ale przede wszystkim znana jest ze swoich leczniczych właściwości. W lecznictwie jest znana głównie dzięki silnemu działaniu przeciwzapalnemu. Ponadto, preparaty z liści szałwii, stosowane doustnie, znajdują zastosowanie przy nadmiernej potliwości skóry. Hamują wzrost wielu drobnoustrojów chorobotwórczych. Dodatkowo, stosowane zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie, działają przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Również u kobiet pobudzają miesiączkowanie przez swoje działanie estrogenne.

Szałwię stosuje się przy bardzo wielu dolegliwościach. Mówi się, że jest to naturalny antybiotyk. Między innymi przy stanach zapalnych jamy ustnej, dziąseł i gardła. Również przy bólach brzucha i biegunkach. Dodatkowo, preparaty z szałwii lekarskiej są pomocne w początkowych stanach cukrzycy.

Szałwia z majerankiem i tymianek to symfonia smaku. Jest to idealna mieszanka dodań mięsnych, drobiu i ryb. Szczególnie Włosi upodobali sobie szałwię jako przyprawę w ich kuchni. Stosują ją na codzień. Jednak ze względu na ostry i gorzkawy smak należy ją stosować z umiarem i wyczuciem.

Szczególną odmianą szałwii jest szałwia hiszpańska (tzw. Chia). Jej nasiona mają dużą zawartości błonnika. Dzięki temu idealnie pasują do sałatek, płatków śniadaniowych czy koktajli. Zapewniają długotrwałe poczucie sytości podobnie jak siemię lniane. Mają wpływ na zdrowie kości i zębów. Pomagają utrzymywać prawidłową masę ciała. Są niezbędnym składnikiem prawidłowej diety.

Plakat Szałwia lekarska

Dodatkowo, jak każda roślina o działaniu przeciwbólowym, szałwia ma również działanie narkotyczne. Palenie jej powoduje halucynacje. Można mieć, ponoć, nawet silniejsze doznania jak po zażyciu LSD. Tak przestrzegają brytyjscy naukowcy. W Wielkiej Brytanii jest nawet uznawana za narkotyk, jej uprawa nie jest zakazana.

Podsumowując, szałwia jest rośliną znaną od wieków. W greckiej mitologii to Asklepios odkrył jej magiczne działanie w medycynie. Uznawana była za symbol zdrowia i długowieczności, a sam Asklepios za jej pomocą przywracał życie zmarłym. Jednak nie spodobało się władcy podziemi Hadesowi, który poskarżył się Zeusowi. Ten ukarał Asklepiosa rażąc go piorunem. Asklepios zabrał wiedzę o magicznym działaniu szałwii ze sobą do grobu. Ludzie jednak szybko odkryli działanie zdrowotne zioła. Jeszcze wcześniej odkryły to zwierzęta. Ponadto zaobserwowano, że przy różnych dolegliwościach szałwię wyszukują i zjadają lwy.

Plakat drukowany jest na wysokiej jakości satynowym papierze o gramaturze 190 gramów. Ponadto, do wysyłki zabezpieczony kartonową tubą.

Dostępne rozmiary:
A4: 210×297 mm
A3: 297×420 mm
A2: 420×594 mm

Zobacz inne tablice botaniczne na naszych stronach ->

Informacje dodatkowe

Wymiary Brak danych
Wymiar wydruku

, ,

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl