Plakat Sopot plaża

35,0085,00

Opis

Plakat Sopot plaża. Czarno białe autorskie zdjęcie sopockiej plaży po sezonie. Pusto. Można godzinami spacerować od Gdyni po Gdańskie wybrzeże. Jest późna jesień. Jeszcze morze spokojne przed grudniowymi sztormami. Cisza. Nawet mewy nie krzyczą tak głośno jak w lecie. Może w lecie muszą przekrzyczeć tłum turystów, dzieci, psów, dyskotek? To tylko kilka kroków od molo. Dodatkowo, to chyba najsłynniejszego molo w Polsce. Zbudowali je w Sopocie stacjonujący tam Rosjanie w 1817 roku. Opuszczając miasto spalili molo, jednak szybko je odbudowano. Jest przecież ikoną miasta.

Sopot i jego historia

Hotel Grand, zbudowany w latach 30. kosztem około 20 mln guldenów gdańskich.  Gościł, między innymi, Fidela Castro i generała Charlesa de Gaulle’a. W dniach 19–26 września 1939 hotel pełnił rolę kwatery głównej Adolfa Hitlera. W 1927 roku nadburmistrz Sopotu mówił o Grand Hotelu: „największy i najbardziej elegancki hotel Północnej Europy”. Jego gośćmi wtedy byli jeszcze: Josephina Baker, Marlena Dietrich, Jan Kiepura. Ponadto na przyjazd Hitlera inkrustowano podłogę swastykami, a dodatkowo na wizytę de Gaulle’a sprowadzono specjalne długie łóżko.

Podsumowując, Sopot jest po sezonie miastem uroczym. Plaża, jedna z najpiękniejszych w Polsce zachwyca, daje wyciszenie, pozwala odpocząć, zapomnieć…

Plakat Sopot plaża

https://www.trojmiasto.pl/Plaza-Sopot-o23049.html

Plakat Sopot plaża. Format do wyboru A2, A3 lub A4. Druk cyfrowy na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 190 g. Dodatkowo do wysyłki pakowany w kartonową tubę.

Formaty:
A4 w cm: 21 x 29,7 cm
A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm

Zobacz inne nasze plakaty z serii Miasta i Podróże
https://loft-poster-design.pl/kategoria-produktu/plakaty-miejskie/

Informacje dodatkowe

Wymiary Brak danych
Wymiar wydruku

, ,

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl