Plakat Santorini

35,0085,00

Opis

Plakat Santorini. Magiczna wyspa, zwana również piekielną, ze względu na swoja odległą przeszłość. Jest miejscem niezwykłych kontrastów – biel budynków odcina się na tle czerni wulkanicznego piasku plaż i skał. Ponadto wyspa łączona jest z legendą o Atlantydzie. Dziś zachwyca niepowtarzalnymi pejzażami i wspaniałymi zachodami słońca. Około 1600 roku p.n.e. istniała tylko jedna wyspa, o owalnym kształcie. Na skutek bardzo silnego wybuchu wulkanu, w samym środku wyspy powstała jedna z największych kalder na świecie (o średnicy 10 km). Jej boczne fragmenty tworzą dzisiejszy mały archipelag Santorini.

Na Santorini jest kilka plaż, usytuowanych głównie wzdłuż wschodniego oraz południowo-wschodniego wybrzeża. Każda z nich posiada swój niepowtarzalny klimat i charakter. Większość z nich jest piaszczysta, ale piasek, bądź drobne kamyki, mają różne kolory. Wynika to oczywiście z wulkanicznego charakteru wyspy. I tak mamy tam plaże białe, czerwone oraz czarne. Zazwyczaj te potoczne nazwy wzięły się z koloru piasku bądź kamyków tworzących plażę, ale np. Plaża Biała, znajdująca się na zachód od Firy, nazwę swą wzięła od białych skał, górujących nad … czarną plażą.

Historia Cyklad sięga IV tysiąclecia p.n.e. Zarówno na Santorini, jak i innych wyspach przez wieki wpływ zaznaczały rozmaite kultury – Grecy, Rzymianie, Bizantyjczycy, Wenecjanie, Turcy… Duże znaczenie odgrywał fakt, iż wyspa leżała w obszarze rozwoju jednej z najstarszych kultur świata śródziemnomorskiego – kultury minojskiej, której centrum była niedaleka Kreta. Wybuch wulkanu w 1550 r. p.n.e. na Santorini położył kres jej rozwoju.

Do dziś zachowało się tu jedno z osiedli, odsłonięte przez archeologów w Akrotiri. Wpływy wielu kultur widać zarówno w zabytkach jak i w nazewnictwie. Pierwsi osadnicy, którzy tu przybyli, nazwali wyspę Kalliste, co oznacza „najpiękniejsza“.

http://www.visitgreece.gr/en/greek_islands/santorini

Plakat Santorini

Plakaty w formacie A2, A3 lub A4 drukowane na satynowym papierze o gramaturze 190 gram, bez ramki, pakowany do wysyłki w kartonową tubę.
A4 w cm: 21 x 29,7 cm
A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm

Zobacz pozostałe plakaty z podróży >

Informacje dodatkowe

Wymiary Brak danych
Wymiar wydruku

, ,

Może spodoba się również…

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl