Plakat Retro – Dziewczyna z Haiti

25,0050,00

Reprint plakatu ze złotej ery ilustracji reklamowej, przygotowany w celu promocji wyspy na Dwuletnią Międzynarodowa Wystawa EXPO Port-au-Prince, 1949.

Opis

Plakat Retro – Dziewczyna z Haiti to reprint kultowego plakatu na Dwuletnią Międzynarodowa Wystawa EXPO Port-au-Prince, 1949. Pochodzi z Kolekcji drukowanej Biblioteki Publicznej w Bostonie. ta niesamowita kolekcja starych plakatów podróżniczych ze Złotego Wieku Podróży. Podróże były symbolem dobrego stylu, emancypacji, elegancji i wysokiego statusu społecznego. Podobnie jak dziś do dobrego stylu należało poznawanie nowych miejsc, przemieszczanie się i podróżowanie. Jednak wtedy liczyło się nie dokąd tylko jak. Budowano Koleje, które ciągnęły się po całej Ameryce i Europie, z luksusowymi wagonami dla dam i przedsiębiorców.  Eleganckie statki oceaniczne zadawały szyku na międzynarodowych wodach, a drogi były wypełnione samochodami.

Rozkwitał rynek ilustracji reklamowej, biura podróży i sprzedawcy biletów zapoczątkowali nową erę emocji związanych z przygodami podróży, napędzanymi przez język inżynierów handlu. Popularność podróży w ostatnich dekadach wzrosła wielokrotnie w ostatnim stuleciu w porównaniu całymi wiekami wcześniejszymi. Oszałamiająca transformacja ma swoje korzenie w amerykańskim śnie, masowej emigracji do stenów, gdzie przemieszczanie się stanowiło nie tylko wyraz statusu ale też decydowało o przyszłości wielu ludzi.

W niespełna 100 lat Stany Zjednoczone produkowały masowo samochód, wynalazły samoloty, autostrady, motele, a nawet wysłały ludzi na Księżyc. Podróż stały się szybkiej i łatwe a przede wszystkim dostępne. Rozkwitła turystyka – umożliwiając milionom odkrywanie odległych krain, ale też i poznawanie lokalnych atrakcji.

Plakat Retro – Dziewczyna z Haiti

Plakat powstał na międzynarodową wystawę, której pomysłodawcą był ówczesny prezydent Haiti. Prezydent Dumarsais Estimé postanowił zainwestować w promocję kraju 1 milin dolarów (prawie trzy czwarte rocznego budżetu Haiti) organizując przestrzeń wystawienniczą i targową w Zatoce Gonave, która została oczyszczona z domów i od nowa zaprojektowana z ogrodami, parkami. Ekspozycja to miał prezentować kulturę haitańską innym krajom i zachęcać do turystyki. W przeciągu kolejnych dekad inwestycja zwróciła się z nawiązką.

Haiti – podróż do cywilizowanego raju

Rum uderza do głowy na werandzie hotelu, smakuje wyśmienicie w tropikalne południe … Dźwięk bębnów, dudnienie wodospadów w górach, długie wieczorne spacery. Haiti zawsze zachwycało tych, którzy szukają czegoś na uboczu. Kulturowo to mieszanka Afryki Zachodniej, francuskiej elegancji i latynoskiego temperamentu. Nie martwisz się tu o chłód, czy niepogodę, wszystko wydaje się bić rytmem serca natury ale ujarzmionej przez uporządkowaną cywilizację.  Aktualne informacje o atrakcjach turystycznych na oficjalnej stronie stolicy kraju Port-au-Prince http://visitportauprince.com/

Plakat Retro – Dziewczyna z Haiti

Format do wyboru A2, A3 lub A4, drukowany na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 190 g. Do wysyłki pakowany w kartonową tubę.

Wymiary formatu A4 w cm: 21 x 29,7 cm
Wymiary formatu A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm

Zobacz inne plakaty w stylu retro i vintage >

Reprint ilustracji pochodzącej z „ EXPO Port-au-Prince, 1949”, CC0 license.

Zapytaj o produkt Plakat Retro – Dziewczyna z Haiti

Informacje dodatkowe

Wymiar wydruku

, ,

Może spodoba się również…

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl