Plakat Paryż Metro 2

25,0075,00

Opis

Plakat Paryż Metro 2. Autorska sygnowana fotografia wejścia do paryskiego metra. Jest to, przede wszystkim,  jedno z najbardziej rozpoznawalnych wejść do metra na świecie. Zaprojektował je w stylu Art Nouveau francuski architekt Hector Guimard. Została uruchomione po raz pierwszy na Wielką Wystawę Światową w 1900 roku. Dodatkowo, na tą samą wystawę Gustaw Eiffel postawił swoją słynną wieżę. Jednak, do naszych czasów zachowały się jedynie trzy oryginalne wejścia projektu Guimarda. Ponad wszystko możemy je podziwiać na stacjach des Abbesses, Port Dauphine oraz na skrzyżowaniu rue des Halles i place Sainte-Opportune. Inne są jedynie rekonstrukcją.

Plakat Paryż Metro 2

Podsumowując, paryskie metro ma ponad 220 kilometrów długości i posiada ponad 300 stacji. Pierwsza linia prowadziła z Porte de Vincennes do Porte Maillot. Metro w Paryżu (métro de Paris) – system podziemnej kolei obsługującej Paryż i jego aglomerację. Przebiega po wydzielonych, w większości podziemnych trasach o łącznej długości 218,2 km z 302 stacjami, w tym 58 przesiadkowych między liniami. Posiada 16 linii oznaczonych kolorami i numerami od 1 do 14 oraz 3 bis i 7 bis.

Trzeba zaznaczyć, że charakterystyczna dla paryskiego metra, które stało się jednym z symboli miasta, jest gęstość jego sieci (245 stacji w granicach Paryża – na obszarze 86,9 km²), jak również jednolity styl stacji z wpływami secesji. Jednak niewiele osób wie, że stolica Francji posiada kilka stacji widm (fr. stations fantômes). Przystanki, jednakże, zbudowano, ale nigdy nie oddano ich do użytku (linia 1 La Défense – Michelet i Élysées La Défense, 3bis i 7bis Haxo, 7 Orly Sud, 8 i 9 Porte Molitor/Murat).

Formaty Plakatów: do wyboru A2, A3 lub A4. Drukowane są na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 190 g.
Do wysyłki pakowane w kartonową tubę. W związku z tym zabezpieczone i odporne na uszkodzenia.

Dostępne formaty:
A4 w cm: 21 x 29,7 cm
A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm

Zobacz pozostałe plakaty z podróży >

Informacje dodatkowe

Wymiary Brak danych
Wymiar wydruku

, ,

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl