Plakat Paryż bulwar nad Sekwaną

50,0075,00

Opis

Plakat Paryż bulwar nad Sekwaną. Fotografia paryskiego bulwaru nad Sekwaną o świcie. W pogodne dni tysiące paryżan i turystów dawnym zwyczajem ciągnie nad Sekwanę. To ulubione miejsce spacerów. Na wysokości Notre-Dame i Luwru, po obu brzegach rzeki, paryscy bukiniści trzymają swoje skrzynie z książkami, starymi grafikami i mapami. Jednak zarówno wygląd stoisk jak i asortyment i czas pracy bukinistów jest ściśle określony. Również wszystkie stoiska muszą być malowane jedynie na kolor zielony. Ponad to, bez względu na pogodę, stoiska muszą być otwarte co najmniej cztery dni w tygodniu. Jednakże chętnych jest bardzo wielu. Chociaż często kilka lat trzeba czekać na specjalne pozwolenie na handel. Podsumowując, paryscy bukiniści są częścią kolorytu miasta. Są, zarówno jak wieża Eiffle’a, stacje paryskiego metra, czy uliczki i place Montmartru ikoną miasta.

Plakat Paryż bulwar nad Sekwaną

Czy warto coś kupić u nadbrzeżnych sprzedawców? Zdecydowanie tak. W głównej mierze na stoiskach, których ponoć jest około 900, przeważają głównie książki. Jednak wiele jest również starych map, pocztówek, zdjęć starego Paryża, przewodników. Taka pamiątka ma dużo więcej w sobie wartości emocjonalnych niż zwykły magnes na lodówkę czy T-shirt.

Podsumowując, bulwary nad Sekwaną to niewątpliwie jedne z najbardziej urokliwych części miasta. Co ciekawe, na wysokości XV i XVI dzielnic, nad brzegiem można zobaczyć replikę Statuy Wolności. Ta, znajdująca się w Nowym Jorku na wyspie Liberty jest darem narodu francuskiego dla amerykańskiego. Posąg upamiętnia przymierze obu narodów w czasie walk o niepodległość Stanów Zjednoczonych.

Ponad to zarówno wybrzeża Sekwany jak i paryscy bukiniści znalazły się na liście Światowego Dziedzictwa Unesco.

Plakaty drukowane na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 190 g. Do wysyłki pakowane w kartonową tubę.

Dostępne formaty:
A4 w cm: 21 x 29,7 cm
A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm

Zobacz pozostałe plakaty z podróży >

Odbiór na terenie Warszawy bezpłatny.

Informacje dodatkowe

Wymiary Brak danych
Wymiar wydruku

, ,

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl