Plakat Paris Montmartre

35,0095,00

Opis

Plakat Paris Montmartre. Czarno biała fotografia uliczki w paryskiej dzielnicy Montmartre. Osiemnastą –  najbardziej malowniczą z dzielnic Paryża pokochali artyści. To tutaj między innymi tworzył Vincent Van Gogh oraz Auguste Renoir, Pablo Picasso, jak również Amadeo Modigliani i Claude Monet. Niestety, modny dystrykt stracił łaski u francuskiej cyganerii artystycznej, która pod koniec XIX w. zaczęła masowo przenosić się do dzielnicy Montparnasse.

Chociaż to przede wszystkim dzielnica artystów,  jednak wiąże się niezwykła legenda. W 250 roku n.e. Dionizy (późniejszy święty) został przysłany tu (na ziemie przyłączone do Cesarstwa Rzymskiego) by krzewić wiarę chrześcijańską. Francja była wówczas pod rządami cesarza rzymskiego Waleriana, który słynął z prześladowania chrześcijan. Jednakże okrutny los spotkał też św. Dionizego i jego kompanów, kiedy po okrutnych torturach zostali ścięci na Wzgórzu Merkurego. Dodatkowo, jak głosi legenda, św. Dionizy wprawił wszystkich w niemałe osłupienie, kiedy po swojej śmierci wstał, ujął w dłonie swoją głowę i przeszedł z nią kilka kilometrów, szukające dla siebie miejsca godnego pochówku.

Plakat Paris Montmartre

Centralnym punktem wzgórza i dzielnicy Montmartre jest Bazylika Sacre-Coeur (Świętego Serca). Stąd już kilka kroków do placu Tertre, pełnego kawiarenek i lokalnych artystów oferujących turystom swoje prace. Tuż obok placu znajduję się muzeum Salvadora Dali z kolekcją ok. 300 jego prac. U podnóża Montmartre znajduje się słynny paryski Place Pigalle z mnóstwem nocnych klubów, barów i sex shopów. Innymi słowy to paryska enklawa rozpusty. Inaczej mówiąc , to paryska Dzielnica Czerwonych Latarni.

Jednym z najbardziej znanych kabaretów jest Moulin Rouge (Czerwony Młyn). W czasie belle epoque tancerki kankana przyciągały doń bohemę z całego Montmartre’u. Wiatrak został wybudowany w 1885 roku, a potem, w 1900 roku został przekształcony w salę do tańca. Po tym zagościł tu kabaret, który funkcjonuje po dziś dzień. Wśród artystów, którzy zagości na deska kabaretu można wymienić Franka Sinatra, Charlesa Aznavoura, Edith Piaf, ale również Eltona Johna.

Podsumowując, warto tam być choć raz. Plakat – z naszej galerii zdjęć z Paryża przybliży Wam urok tych miejsc. Planując aranżacje pokoju warto zadbać o odpowiednie dekoracje ścienne. Nasze autorskie zdjęcia niech będą inspiracją do stworzenia odpowiedniego klimatu, który powinno mieć każde dobre wnętrze.

http://podroze.gazeta.pl/podroze/56,114158,10067664,paryz-montmartre,,1.html

Format do wyboru A2, A3 lub A4. Druk cyfrowy na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 190 g. Dodatkowo, do wysyłki pakowany w kartonową tubę.

Dostępne formaty:
A4 w cm: 21 x 29,7 cm
A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm

 

Zobacz pozostałe plakaty z podróży >

Informacje dodatkowe

Wymiary 70 × 100 cm
Wymiar wydruku

, ,

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Może spodoba się również…