Plakat Moulin Rouge

60,0090,00

Opis

Plakat Moulin Rouge. To chyba jeden z najsłynniejszych kabaretów świata. Czerwony Młyn, założony 1889 roku jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Paryża. Powstał w czasie kiedy rozwijający się Paryż przyciągał z całego świata tłumy. Osiedlali się tu artyści, roiło się od ludzi biznesu. Dodatkowo, w tamtych latach, rozpoczął się boom turystyczny.

Nieco ekstrawagancji

Zmieniające się wówczas upodobania publiczności sprawiły, że ich kabaret miał cechować się nieco ekstrawaganckim wystrojem i występami, które jak na tamte lata również były odmienne i nieco ekstrawaganckie. Początkowo w jego wnętrzach odbywały się typowe bale w trakcie których pokazy tancerek odbywały się na wspólnej scenie dla publiczności. Goście mogli korzystać z baru a w ogrodzie kabaretu znajdowała się olbrzymia rzeźba słonia i druga scena. W dodatku klienci mogli nie tylko podziwiać występy tancerek, ale również sami mogli do nich dołączyć. Ekstrawaganckie wnętrza przyciągały tłumy, a właściciele kabaretu zyskiwali sławę. W 1893 roku Moulin Rouge przeszedł znaczną przemianę. Na scenie zaczęły pojawiać się tancerki w skąpych strojach oraz Kankan, uznawany początkowo za jeden z bardziej wyzywających tańców.

https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,53662,25173049,la-goulue-krolowa-moulin-rouge-byla-jak-paryz-uwodzicielska.html?disableRedirects=true

Kankan – najbardziej wyzywający taniec świata

Nie należy do łatwych tańców. Tancerki na scenie wykonują szpagat, gwiazdy, wyrzuty prostych nóg do przodu. Na kilkunastominutowe show potrzeba wiele tygodni ćwiczeń. Jedna z takich figur polegała na wysokim podnoszeniu spódnicy i pokazywaniu nóg, w tamtym czasie taki gest uważany był za śmiały i bardzo erotyczny. Dodatkowo taniec uważany był ówcześnie, za bardzo zdeprawowany i jak można się domyślać nie był tańczony na balach w dobrych domach, był za to bardzo popularny ludowych potańcówkach.

Place rozkoszy

Najlepsze kasztany są na Placu Pigalle? To nie kasztany ale panie oferujące swoje towarzystwo. To centralny punkt paryskiej Dzielnicy Czerwonych Latarni. W okolicy roi się od nocnych klubów, sex shopów. Jest też muzeum erotyki. Wystarczy jedynie przejść z Place Pigalle w stronę stacji metra Blanche by poczuć tą atmosferę. Przede wszystkim warto tu zajrzeć po zachodzie słońca.

Plakat Moulin Rouge, drukowany na wysokiej jakości satynowym papierze, dodatkowo do wysyłki pakowany w tekturową tubę. Plakat bez ramki.
Dostępne formaty: A2 (594×420 mm), A3 (402×297 mm)

Zobacz też inne plakaty z kolekcji Miasta i Podróże

https://loft-poster-design.pl/kategoria-produktu/plakaty-miejskie/

Informacje dodatkowe

Wymiary Brak danych
Wymiar wydruku

,

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl