Plakat Most Golden Gate

35,0095,00

Plakat Most Golden Gate. Most Golden Gate ze względu na charakterystyczny czerwony kolor (prawdziwa nazwa koloru, którym pomalowany został most to International Orange) i lokalizacji nad cieśniną Golden Gate, jedną z najbardziej uczęszczanych dróg morskich w tym rejonie Kalifornii stał się jedną z ikon Ameryki.

Opis

Plakat Most Golden Gate. Jest to przede wszystkim najsłynniejszy most Kalifornii (w San Francisco) i jeden z najsłynniejszych mostów świata. Powstał w latach 30. XX wieku. Ten niezwykły wiszący most o długości 2824 metrów zaprojektował inżynier niemieckiego pochodzenia Joseph B. Strauss. Golden Gate był najdłuższym wiszącym mostem świata do roku 1965. Często spowija go gęsta mgła, głównie latem. To wynik spotykania się gorących mas powietrza ciągnących od strony lądu z chłodnymi wodami Oceanu Spokojnego.

Może przez swój niezwykły urok, może z powodu spowijających go mgieł, stał się najbardziej śmiercionośnym mostem w historii. Skok z zawieszonego 67 metrów nad wodą mostu w 98% w konsekwencji kończy się śmiercią. Od otwarcia mostu w 1937 roku oficjalnie podaję się, że liczba ofiar skoków samobójczych przekroczyła 1400. Jednakże nieoficjalnie wiadomo, że było ich już ponad 2000. – Dla jednych most jest bardzo łatwo dostępnym miejscem dla zakończenia życia. Dla innych jest bardzo romantyczną scenerią ostatecznego pożegnania się z życiem – powiedział dr Blaustein, psychiatra, autor raportu o śmiercionośnym moście. Jeden z jego pacjentów powiedział mu, że most jest „złotym sposobem dotarcia do nieba”.

Plakat Most Golden Gate

Most Golden Gate ze względu na charakterystyczny czerwony kolor (prawdziwa nazwa koloru, którym pomalowany został most to International Orange) i lokalizacji nad cieśniną Golden Gate, jedną z najbardziej uczęszczanych dróg morskich w tym rejonie Kalifornii.

Podsumowując, Golden Gate stał się jedną z ikon Ameryki. Co ciekawe, w Lizbonie, stolicy Portugalii istnieje Most 25 kwietnia, często jest porównywany z amerykańskim Golden Gate. 

https://turystyka.wp.pl/prawdziwa-historia-mostu-golden-gate-6044390264218753a

Format do wyboru A2, A3 lub A4, drukowany na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 190 g. Do wysyłki pakowany w kartonową tubę.

Dostępne formaty
A4 w cm: 21 x 29,7 cm
A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm

Zobacz pozostałe plakaty z podróży >

Odbiór na terenie Warszawy bezpłatny!

Informacje dodatkowe

Wymiary Brak danych
Wymiar wydruku

, ,

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl