Plakat Sycylia Miasto pod wiszącą skałą

30,0085,00

Plakat Sycylia – Miasto pod wiszącą skałą. Cefalu, Sycylia. Urocze, średniowieczne miasteczko z niezwykłymi plażami.

Opis

Plakat Sycylia prezentuje piękno miasta Cefalù na wyspie Sycylia, położonego tylko 50 km na wschód od Palermo. Miasto było kiedyś małą wioską rybacką położoną u podnóża formacji skalnej La Rocca, o korzeniach sięgających V wieku p.n.e., kiedy to istniała tam grecka fortyfikacja. Urocze średniowieczne miasto oferuje wszystko, czego podróżnik potrzebuje do szczęścia – morze, zabytkowe budynki, wąskie uliczki i zapach grillowanej ryby. To kwintesencja średniowiecznej Sycylii.

Miasto z fimu

Zwiedzaj miasto zaczynając od Corso Ruggero i skręcając w lewo na Piazza Marina, gdzie można spacerować nad morzem i podziwiać stare kamienne budynki Cefalù wyłaniające się z wody.  Jest to jedno z z najbardziej atmosferycznych miejsc w mieście. Brama Porta Marina stawia czoła morzu i pozostaje pozostałością średniowiecznych murów miejskich. Prowadzi do dzielnicy rybackiej, gdzie Giuseppe Tornatore kręcił kilka scen do „Cinema Paradiso„.

Cefalù

Mimo że Cefalù to bardzo turystyczne miejsce z wieloma sklepami z pamiątkami na starym bazarze, można uciec z typowej ścieżki turystycznej i zagubić się w krętych uliczkach i ciepłym powietrzu na małych, pustych placach. Imponująca katedra zbudowana w XII wieku, finansowana przez króla Rogera II, pierwszego króla Sycylii. Jest również pamiętany za swoje bohaterskie ucieczki przed burzą, która wyrzuciła go żywego na plażę w Cefalù.

Ogólnie rzecz biorąc, Cefalù to niesamowicie urocze miejsce, z pięknymi plażami i wspaniałymi zachodami słońca. Zaleca się odwiedzenie poza sezonem szczytowym, kiedy miasto ma swoje lokalne życie bez tłumów turystów.

Plakat Sycylia

Plakat Sycylia to piękny plakat wykonany na wysokiej jakości satynowym papierze i zapakowany w solidną tubę kartonową do wysyłki. Jest dostępny w rozmiarach A2 (594×420 mm) i A3 (402×297 mm).

Sprawdź inne plakaty w kolekcji Miasta i Podróże z naszej kolekcji:
loft-poster-design.pl/kategoria-produktu/plakaty-miejskie

Informacje dodatkowe

Wymiary Brak danych
Wymiar wydruku

, ,

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl