Plakat Miasto pod wiszącą skałą

30,0085,00

Plakat Miasto pod wiszącą skałą. Cefalu, Sycylia. Urocze, średniowieczne miasteczko z niezwykłymi plażami.

Opis

Plakat Miasto pod wiszącą skałą. Cefalu, Sycylia. Tylko 50 km na wschód od Palermo. Kiedyś stara rybacka wioska ulokowana u podnóża skalnego La Rocca. Początki osady to V w p.n.e. gdzie ponoć znajdowała się grecka fortyfikacja. Urocze średniowieczne miasteczko. Co więcej potrzeba do szczęścia podróżnikowi? Morze, zabytkowa zabudowa, wąskie uliczki, zapach grillowanych ryb… To kwintesencja średniowiecznej Sycylii.

Tornatore i Cefalu

Corso Ruggero, następnie w lewo docierając na Piazza Marina, skąd można przespacerować się kawałek w głąb morza i zobaczyć stare kamieniczki Cefalu wchodzące wprost do wody. To najbardziej klimatyczne miejsce w miasteczku. Dalej brama Porta Marina – otwarta na morze, będącą pozostałością po średniowiecznych murach miejskich. Brama prowadzi do dzielnicy rybackiej, gdzie Giuseppe Tornatore nakręcił kilka scen filmu „Cinema Paradiso”.

Miasteczko, które broni się przed nowoczesnością

Na pierwszy rzut oka przypomina wiele małych sycylijskich miasteczek. Oczywiście, to barzdzo turystyczne miejsce iw starym centrum pełno sklepików z kiczowatymi pamiątkami. Ale wystarczy tylko uciec z głównego nurtu wycieczek,. Zaszyć się w kręte uliczki, pooddychać ciepłym powietrzem zatrzymanym na małych pustych placykach.

Król Roger II

Imponująca Katedra, powstała w XII. wieku, jak głosi legenda została ufundowana przez króla Rogera II pierwszego króla Sycylii. Dodatkowo, nie każdy wie, że katedra jest podziękowaniem dla Boga za ocalenie Rogera w czasie sztormu i wyrzucenie go żywego na plażę w Cefalu.

Podsumowując, to bardzo urokliwe miejsce, z pięknymi plażami i zachwycającymi zachodami słońca. Proponuję wybrać się tam po sezonie, kiedy miasteczko żyje własnym życiem. Bez tłumów turystów.

Plakat Miasto pod wiszącą skałą, drukowany na wysokiej jakości satynowym papierze, dodatkowo do wysyłki pakowany w tekturową tubę. Plakat bez ramki.
Dostępne formaty: A2 (594×420 mm), A3 (402×297 mm)

Zobacz też inne plakaty z kolekcji Miasta i Podróże

https://loft-poster-design.pl/kategoria-produktu/plakaty-miejskie/

Informacje dodatkowe

Wymiary Brak danych
Wymiar wydruku

, ,