Plakat Metropolis (4)

90,00

Plakat z filmu Metropolis (4). Plakat filmowy vintage z kultowego filmu Fritza Langa Metropolis (1927). Oryginalny prezent dla wielbicieli filmowej klasyki.

Opis

Plakat  z kultowego filmu Fritza Langa

Plakat Metropolis z filmu Metropolis (1927) – niemieckiego ekspresjonistycznego filmu science fiction. Monumentalne dzieło prezentuje dystopijną wizję miasta przyszłości, którego społeczeństwo jest podzielone na dwie kasty: wąską i uprzywilejowaną grupę intelektualistów (rozum, mózg) oraz robotników (ręce). To oni, robotnicy, utrzymują miasto przy życiu, chociaż mieszkają w podziemnych osiedlach i ich żywot jest dosyć marny. To jeden z najdroższych filmów w dziejach kina niemego: wizja świata przyszłości inspirowana widokiem Nowego Jorku, wsparta momentalnymi dekoracjami budowli, wnętrz przemysłowych i podziemi.

Film znalazł się na liście stu najlepszych filmów w historii kina, zorganizowanej przez magazyn Time w 2005 roku. W 2001 roku wpisano go Światową Listę UNESCO i do dziś wskazuje się go jako klasyka kina alternatywnego.

Po premierze w Niemczech film wywołał wśród krytyków mieszane uczucia, doceniano przede wszystkim stronę wizualną. Krytyka oraz wymogi cenzury wymusiły na twórcach usunięcie około pół godziny materiału filmowego. Były to sceny głównie związane z okultyzmem oraz losami postaci pobocznych o mniejszym wpływie na fabułę. Oryginał filmu uległ zniszczeniu.  Utracony materiał odnaleziono dopiero 80 lat później w Buenos Aires, w bardzo złym stanie. Mimo tego film odrestaurowano.

Wersja uzupełniona miała premierę 12 lutego 2010, w czasie trwania 60. edycji Berlinale.

Oryginalny prezent dla wielbicieli filmowej klasyki.

Autorem plakatu jest Heinz Schulz-Neudamm (ur. jako Paul Heinz Otto Schulz; 7 lipca 1899 – 13 maja 1969) był niemieckim grafikiem i ilustratorem. Najbardziej znany jest z projektowania plakatów do filmów.  Był przedstawicielem niemieckiego Ekspresjonizmu. Grafiki do Filmu Metropolis uważane są za najwyżej cenione plakaty na świecie.

Plakat Metropolis (4)

Format i oprawa do wyboru, drukowany na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 250 g, do wysyłki pakowany w kartonową tubę.

Zobacz inne plakaty z tego kultowego filmu:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Może spodoba się również…

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl