Plakat Lizbona Tramwaj

Plakat Lizbona Tramwaj – fotografia uliczki w magicznej i równocześnie najstarszej dzielnicy Lizbony, Alfamie.

Opis

Plakat Lizbona Tramwaj – fotografia uliczki w magicznej i równocześnie najstarszej dzielnicy Lizbony, Alfamie. Położona na skalistym wzgórzu ponad wszystko królowała nad innymi dzielnicami. W okresie panowania Maurów, stanowiła centrum miasta. Po dziś dzień zachował się układ wąskich i krętych uliczek, nawiązujący w swym charakterze do czasów sprzed okresu zajęcia miasta przez chrześcijan.

Jednakże w końcu uległa i w miejscu dawnego meczetu zdobywcy postawili katedrę (Se). Poza tym dawna twierdza Maurów (dziś zamek św. Jerzego) stała się na kilka wieków główną siedzibą królów Portugalii. 

Żółte, stare tramwaje to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów Lizbony. Jedna z obowiązkowych pozycji na liście na każdego turysty to właśnie przejażdżka żółtym tramwajem linii 28 lub 12, która dostarcza nie lada emocji, gdy tramwaj niemal dotyka murów i ścian pnąc się stromymi uliczkami położonej na wzgórzach Lizbony – jednej z najbardziej urokliwych stolic Europy. Pierwsze tramwaje, wówczas konne na ulice Lizbony wyjechały 17 listopada 1873, połączyły one dworzec kolejowy Santa Apolonia z dzielnicą Santos.

W ciągu następnych lat sieć tramwajowa była rozbudowywana (utrzymywano 1200 koni) oraz przebudowano torowiska tramwajowe na tor o szerokości 900 mm. Tramwaje elektryczne w Lizbonie uruchomiono 31 sierpnia 1901. Nasz Plakat Lizbona Tramwaj to zdjęcie właśnie z tamtych miejsc.

Podsumowując, Lizbona to miejsce idealne chyba o każdej porze roku. Warto w plan podróży wpisać sobie to miasto. Może nie jest tak spektakularne jak Paryż czy Londyn, ale równie zachwycające. Zarówno na przedłużony weekend, jak również nie wynudzicie się tu przez dwa tygodnie.

W wakacje jest tu zwykle sporo turystów ale czerwiec w Lizbonie to miesiąc zabawy –  święto/festiwal św. Antoniego.

Każdego roku zamienia stolicę Portugalii w kolorowe miasto z licznymi imprezami, koncertami, wystawami oraz festiwalami. Na przykład właśnie wtedy odbywają się niesamowite, kolorowe Marchas Populares, a całe miasto podziwia występy zespołów i zajada grillowane sardynki. Inaczej mówiąc, to miasto, zarówno spokoju, ciszy i słońca, jak również zabaw, imprez i muzyki.

http://infolizbona.pl/lizbona-tramwaj-28-trasa/

Plakat Lizbona Tramwaj

Format do wyboru A2, A3 lub A4. Plakat Lizbona Tramwaj drukowany cyfrowo na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 190 g. Do wysyłki pakowany w kartonową tubę.

Format:
A4 w cm: 21 x 29,7 cm
A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm

Zobacz pozostałe plakaty z podróży >

 

 

Informacje dodatkowe

Wymiary 85 × 10 cm
Wymiar wydruku

, ,

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Może spodoba się również…

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl