Plakat Lizbona Elevador da Gloria

40,0095,00

Plakat Lizbona Elevador

Opis

Plakat Lizbona Elevador da Gloria. Jeden z zabytkowych tramwajów-wind, łączących dolną część Lizbony z dzielnicami położonymi wyżej.

„Kto nie widział Lizbony, nie widział najcudniejszej rzeczy” – mawiają Portugalczycy.

Przede wszystkim jest to urocze miasto, najdalej na zachód wysunięta stolica Europy. Ponad to, zachwyca tu labirynt splątanych uliczek, schodków, ciasnych przejść.

Z tarasów na wzgórzach można  podziwiać szeroką rzekę Tag. Miasto położone w dole, liczne kościoły i place.  Zamek św. Jerzego góruje nad najstarszą dzielnicą miasta – Alfamą. Godny uwagi jest fakt, że jedynie Alfama ocalał z wielkiego trzęsienia ziemi w XVIII wieku.

W związku z faktem położenia na skale przetrwała nienaruszona. Wygląda na to, że czas tu się już dawno zatrzymał. W związku z tym, że jest to najurokliwsza dzielnica ciągną tu co dzień tabuny turystów.

Plan podróży – wakacje w Lizbonie

Lizbona, podobnie jak Rzym ulokowana została na siedmiu wzgórzach. To właśnie dzielnice leżące tam łączą zabytkowe elevadores z dolną częścią miasta. W ciągu roku niepozorne wagoniki wąskimi uliczkami przewożą tysiące turystów. Dodatkowo, to tramwaje-windy stały się oryginalnym sposobem na zwiedzanie miasta. Jednakże sama podróż trwa zaledwie kilka minut ale stanowi ekscytujące i niezapomniane przeżycie.

Elevador da Glória  kursuje na trasie Praça dos Restauradores – Bairro Alto (Jardim de São Pedro de Alcântara). Windę oddano do użytku 24 października 1885 roku. Skonstruowana przez inżyniera portugalskiego Raoul Mesnier du Ponsard.  Co więcej, była drugim w kolejności środkiem komunikacji jaki posiadała w tym czasie stolica Portugalii.

Podsumowując, kolorowe tramwaje-windy (oprócz elevador da Gloria kursują jeszcze elevador da Bica i elevador da Lavra) to ikony miasta. Dodatkowo są symbolem romantyczności jej mieszkańców i przywiązania do tradycji Portugalczyków. W 2002 roku Elevador da Glória  sklasyfikowano jako Narodowy Zabytek Portugalii.

Plakat Lizbona Elevador da Gloria to grafika stworzona na bazie fotografii właśnie tego niezwykłego miejsca.

Plakat Lizbona Elevador da Gloria

Formaty do wyboru A2, A3 lub A4. Druk cyfrowy na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 190 g. Dodatkowo do wysyłki pakowany w kartonową tubę.

A4 w cm: 21 x 29,7 cm
A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm

Zobacz pozostałe plakaty z podróży >

Informacje dodatkowe

Wymiary 70 × 100 cm
Wymiar wydruku

, ,

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Może spodoba się również…

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl