Plakat Ilustracja Vintage Kakadu do pobrania

10,00

Kakadu Ognistoczuba Plakat Ilustracja Vintage do pobrania. Seria ilustracje z ptakami Vintage. Ilustracja w delikatnych kolorach pudrowego różu, szarości i zgaszonych zieleni.

Opis

Plakat Ilustracja Vintage Kakadu do pobrania to plakat z serii grafik nawiązujących do klasycznego nurtu dekoracji botanicznych i zoologicznych. Ilustracja w delikatnych kolorach pudrowego różu, szarości i zgaszonych zieleni. Silny trend dekoracji nawiązujących do tropików, choć zaczyna ewoluować w bardziej subtelnych kierunkach.  Zamiast olbrzymich zielonych liści pojawiają się motywy kwiatów i ptaków. 

Delikatnie ubarwione, nieduże papużki bajecznie udekorują ścianę w jasnym pokoju, w którym dominują biel, szarość, elementy naturalnego drewna. Stonowana paleta róży i szarości tej ilustracji świetnie uzupełni pokój dziewczynki lub kuchnię w stylu prowansalskim czy rustykalnym.

Stylistyka ilustracji nawiązuje do Tablic Zoologicznych, będzie świetnym dodatkiem do biblioteczki lub kącika w którym zatapiasz się w lekturę.

Podsumowując, grafika będzie wyglądała świetnie zarówno w prostej białej ramce jak i w ramkach o pastelowych odcieniach. Do klasycznych aranżacji można oprawić ją w naturalne drewno.

Kakadu Ognistoczuba

Ten piękny egzotyczny ptak w naturze jest zamieszkuje wyłącznie północne i północno-zachodnie wybrzeża Australii. Kakadu ognistoczuba zamieszkuje bagna i mokre, trawiaste łąki, i często można je zobaczyć w towarzystwie z jego bliskim sojusznikiem Cacatua Galerita.

Na bagnach upodobała sobie różne gatunki Orchidei, które stanowią dla niej źródło słodkiego nektaru. Żyje w małych społecznościach papuzich, podczas okresu lęgowego ze swoją wybranką, bądź wybrankiem. Krótko mówiąc są wierne i bardzo romantycznie usposobione.

Są to ptaki monogamiczne, a więc papuzi związek kończy dopiero śmierć jednego z partnerów. Upalne dni spędza ona wraz z małą grupą w gęstych koronach drzew, gdzie chowa się przed promieniami słonecznymi, wzajemnie oskubując sobie piórka.

Samice i samice są podobnego wzrostu, około 35 – 40 cm. Kakadu Ognistoczuba jest pięknie ubarwiona w odcieniach różu i bieli, rzecz jasna jej głowę zdobi olbrzymi dekoracyjny czub w kolorze krwistoczerwonym z żółtym pasem.


Plakat Ilustracja Vintage Kakadu do pobrania

Format standardowy A4 do samodzielnego wydruku.
Udostępniamy pliki bardzo dobrej jakości, które możesz wydrukować samodzielnie na domowej kolorowej drukarce nie ponosząc dodatkowych kosztów wydruku czy przesyłki.

Reprint ilustracji pochodzącej z „Natural History Art, Birds, Australian Cockatoos, Silvester Diggles, Birds of Australia, Antique Print Pair, 1877,” CC0 license.
Autorem ilustracji jest Silvester Diggles był pionierskim przyrodnikiem, artystą i muzykiem.
Diggles opublikował litografie swoich ptasich obrazów jako The Ornithology of Australia.

Wymiary formatu A4 w cm: 21 x 29,7 cm
Zobacz inne plakaty z naszej kolekcji botanicznej
https://loft-poster-design.pl/kategoria-produktu/botanika-i-floral-decor/

 

Zapytaj o produkt Plakat Ilustracja Vintage Kakadu Ognistoczuba

Informacje dodatkowe

Wymiar wydruku

Może spodoba się również…

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl