Plakat Audrey Hepburn

45,0095,00

Plakat/fotografia  muralu powstałego w 2013 roku w Nowym Jorku autorstwa Tristana Eatona.

Opis

Plakat Audrey Hepburn Grafitti. Plakat, fotografia fragmentu muralu powstałego w 2013 roku w Nowym Jorku. Amerykański artysta Tristan Eaton uczcił w ten sposób jedną z największych gwiazd kina. Hepburn zagrała wraz z Gregorym Peckiem w filmie Rzymskie wakacje. Otrzymała za tę rolę Oscara. W jej późniejszej karierze była jeszcze czterokrotnie nominowana w kategorii „najlepsza rola kobieca”. Jej kreacja w Śniadaniu u Tiffaniego jest jedną z najbardziej znanych i słynnych ról w historii kina amerykańskiego. Będąc jedną z najbardziej popularnych gwiazd swojej ery Hepburn występowała z takim aktorami jak Fred AstaireHumphrey BogartGary CooperCary GrantRex HarrisonPeter O’Toole, czy Sean Connery.

Ściana, a nie galeria

Graffiti to żywa sztuka ulicy. Często odwołująca się do aktualnych wydarzeń społecznych i politycznych. Jednak w przypadku pracy Eatona, graffiti jest hołdem złożonym wybitnej artystce. W dodatku to sztuka nie zamknięta w elitarnych galeriach, to dzieła dla każdego. W związku z tym jaki artysta taka technika. Praca, którą sfotografowaliśmy powstała na murze kawiarni Caffe Roma we włoskiej dzielnicy Nowego Jorku.

Włochy w USA

W XIX wieku rozpoczęła się wielka emigracja Włochów do Nowego Jorku. Tylko między 1860 a 1880 rokiem przybyło ich to ponad siedemset tysięcy. Oczywiście dotarły też tu włoskie problemy – przestępczość i klany mafijne. Nowo przybyli Włosi zamieszkiwali stare, często zrujnowane kamienice i próbowali dorobić się w każdy możliwy sposób, stawiając przede wszystkim na drobny handel uliczny. Ponad wszystko mafia rządząca dzielnicą znacznie pogorszyła poziom życia mieszkańców. Stanowiło to poważny problem dla nowojorskiej policji. W dodatku Little Italy było dzielnicą bardzo biedną i gęsto zaludnioną.

Podróżnik w Nowym Jorku

Podsumowując. Planując podróż do Nowego Jorku nie sposób choć na parę godzin dać się ponieść urokowi Little Italy. To tętniące życiem, przesycone włoską kuchnią miejsce jest na prawdę zachwycające.

http://tristaneaton.com/

Plakat Graffiti Audrey Hepburn

Format do wyboru A2, A3 lub A4. Druk cyfrowy na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 190 g. Dodatkowo, do wysyłki pakowany w kartonową tubę. Plakat Graffiti Audrey Hepburn ma nadrukowane białe passepartout 3 cm.   Zobacz też Plakat filmowy Audrey Hepburn Śniadanie u Tiffaniego

A4 w cm: 21 x 29,7 cm
A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm

Zobacz inne plakaty graffiti >

Informacje dodatkowe

Wymiary Brak danych
Wymiar wydruku

, ,

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl