Plakat do kuchni Pop Art

35,0095,00

Plakat Pop Art do kuchni to zabawa konwencją pop artu. Zupa Campbell Warhola zyskała w Polsce swój odpowiednik w postaci ikony tradycyjnych polskich potraw konserwowych. “Flaczki wołowe” to zabawny akcent nawiązujący do polskiej tradycji kulinarnej i oko puszczone w stronę ikony Pop Artu.

SKU: 1364 Kategoria: Tagi: , , ,

Opis

Plakat do kuchni Pop Art to zabawa konwencją pop artu. Zupa Campbell Warhola zyskała w Polsce swój odpowiednik w postaci ikony tradycyjnych polskich potraw konserwowych. “Flaczki wołowe” to zabawny akcent nawiązujący do polskiej tradycji kulinarnej i oko puszczone w stronę ikony Pop Artu. Tak jak Andy Warchol bawił się kontrastowymi kolorami, tak i na tym plakacie widać odważne zestawienia kolorystyczne zainspirowane dziełami mistrza. Ten plakat zrobi furorę i wniesie barwne urozmaicenie do prostej monochromatycznej kuchni. Świetnie sprawdzi się we wnętrzu w którym dominują biele i szarości i metal, ale również fajnie dopełni kuchnię w której zastosowane zostały odważne kolorystyczne akcenty takie jak limonka, pomarańcz, błękit czy fiolet.

Plakat Pop Art

Jeśli chcesz nawiązać do stylu po-art, ale nie zamierzasz robić w kuchni totalnego remontu wystarczy dodać subtelne dekoracje. Aby wzmocnić ten efekt możesz powtórzyć również w innych pomieszczeniach, przez co nabiorą styl pop art nabierze wyrazistości i jasno dasz znać gościom, że pop art i sztuka nowoczesna to coś co naprawdę lubisz.

Pop art, popart (z ang. popular art = sztuka popularna) – prąd artystyczny w sztuce po II wojnie światowej, wywodzący się z ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Termin pop-art został po raz pierwszy użyty przez angielskiego krytyka sztuki Lawrence’a Allowaya w „Przeglądzie Architektonicznym”  z 1952 roku do opisania tych obrazów, które ilustrowały powojenny konsumpcjonizm i czerpały z dóbr materializmu. Na ukształtowanie się pop-artu miał wpływ konsumpcyjny charakter zachodniej cywilizacji, zwłaszcza mechanizmy reklamy. Styl ten czerpał z surrealizmu, co widać m.in. w paradoksalnych komiksowych zestawieniach i  przenosząc je na płótna. O genezie pop artu i polskich artystach reprezentujących ten nurt można obejrzeć ciekawy dokument w zbiorach NINATEKI. Przewodnik po sztuce to cykl krótkich audycji edukacyjnych, w których artysta Zbigniew Libera przedstawia historię sztuki XX wieku.

Plakat do kuchni Pop Art

Plakat dostępny w rozmiarach A4, A3 i A2, wydruk na wysokiej jakości papierze o gramaturze 190 g. Do wysyłki pakowany w tekturową tubę. Zobacz inne plakaty do kuchni w kolekcji Loft Poster Design

Wymiary formatu A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
Wymiary formatu A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm
Wymiary formatu A4 w cm: 29,7 x 21 cm 

Zapytaj o produkt Plakat do kuchni Pop Art

Informacje dodatkowe

Wymiary Brak danych
Wymiar wydruku

, ,

Może spodoba się również…

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl