Plakat Cuba Havana Limuzyna Turkus

35,0090,00

Opis

Plakat Cuba Havana Limuzyna Turkus, czarno biała fotografia z turkusową limuzyną w klasycznym stylu oldtimer.

Hawana to ostatnie takie miejsce na ziemi, gdzie można zobaczyć jeżdżące  skarby motoryzacji. Wiele z nich mogłoby być chlubą muzeum techniki ale jeżdżą po ulicach stolicy Kuby. Wraz z rewolucją przyszło embargo ze strony USA na handel z krajem Fidela Castro, skończyło się zatem sprowadzanie aut z tego kraju. Jednocześnie na wyspie wprowadzono prawo, które zezwalało na posiadanie prywatnego samochodu wyłącznie tym, którzy posiadali je jeszcze przed rewolucją. W rezultacie kupno na własność nowego samochodu było praktycznie niemożliwe, wszystkie nowe maszyny należały do państwa, a ze względów ekonomicznych wcale nie importowano ich dużo. Po wprowadzeniu obostrzeń dotyczących importu aut i części zamiennych z USA Kuba zaczęła importować samochody głównie z zaprzyjaźnionych krajów komunistycznych. Głównie ze Związku Radzieckiego. Dlatego dzisiaj na kubańskich ulicach dostrzegam też łady, wołgi czy właśnie maluchy.

Wraz z ociepleniem relacji ze Stanami Zjednoczonymi, Kuba zacznie się zmieniać. 50 letnie Cadillaki zastąpią samochody sprowadzane zapewne z Chin. Jednak Kuba zapewne pozostanie przez wiele lat rajem dla kolekcjonerów niezwykłych samochodów.

Podsumowując, Kuba to nie tylko muzeum motoryzacji. W Hawanie znajdują się również architektoniczne cuda. Dodatkowo, prowadzi się tutaj renowację na niespotykaną wcześniej skalę. Przy bulwarze Malecón, najdłuższym na świecie, podnosi się kamienice z kompletnej ruiny. Restauruje się aleję Paseo del Prado. Czasem trzeba wykwaterować lokatorów, by można było odtworzyć fasady, podwórka, a nawet wnętrza. Dodatkowo w Hawanie znajdują się liczne zabytki architektury kolonialnej. Z tego powodu stare miasto La Habana Vieja zostało w 1982 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Więcej o aktualnej sytuacji na Kubie można przeczytać na stronach National Geographic >

Plakat Cuba Havana Limuzyna Turkus

Plakat miejski, przedstawiający kubańską wizytówkę – zabytek architektury i motoryzacji. Na pierwszym planie oldsmobile, w tle wspaniała kolonialna kamienica.  Ciekawa fotografia, będąca świetną dekoracją męskiej jaskini, pokoju podróżnika lub nowoczesnego loftowego wnetrza.

Wszystkie plakaty drukowane są na wysokiej jakości papierze satynowym o gramaturze 180 g. Podczas wysyłki zabezpieczane są kartonową tubą odporną na zgniecenia i niekorzystne warunki transportu.

Wymiary formatu A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
Wymiary formatu A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm

Zobacz pozostałe plakaty z podróży >

Informacje dodatkowe

Wymiary Brak danych
Wymiar wydruku

, ,

Może spodoba się również…

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl