Plakat Budda Wisznu z Angkor – Kambodża

25,0080,00

Plakat/fotografia jednego z kamiennych posągów w świątyni Angkor Wat, największej w kompleksie świątyń Angkor w Kambodży. Świątynia Angkor została zbudowana przez Surjawarmana II (1113-1150 n.e.) ku czci hinduskiego boga Wisznu, z którym, jako władca-bóg, król ten się identyfikował.

Opis

Plakat Budda Wisznu z Angkor docenią, przede wszystkim, podróżnicy poszukujący skarbów orientalnych kultur. Plakat, czarno biała fotografia jednego z kamiennych posągów w świątyni Angkor Wat, największej w kompleksie świątyń Angkor w Kambodży. Dodatkowo świątynia Angkor to jedna z najlepiej zachowanych świątyń na świecie. Została zbudowana przez Surjawarmana II (1113-1150 n.e.) ku czci hinduskiego boga Wisznu. Wygląda na to, że sam władca-bóg-król identyfikował się z tym hinduskim bogiem.

Jeden z największych skarbów Angkor Wat to kamienny arras ciągnący się na długości ponad 900 metrów. Widnieje na nim prawie 20 tysięcy postaci przedstawiających realistyczne sceny z eposów indyjskich Ramajany i Mahabharaty, jak również życie dworu. Godne uwagi jest, że jest to jedno z najsłynniejszych i najbardziej reprezentacyjnych dzieł w sztuce Khmerów. Bogowie wraz z demonami ubijają Morze Mleka, aby wydobyć z głębin eliksir nieśmiertelności. Ponad wszystko reliefy wyróżniają się nad wyraz subtelnym pięknem i niezwykłą precyzją. Dodatkowo, płaskorzeźby w całym Angkor malowano początkowo na wiele kolorów. Pokryte złotem wieże Bajonu mieniły się w słońcu.

Polecamy bloga Cuda Świata, tam znajdziecie więcej informacji o tym niezwykłym miejscu:

http://cudaswiata.pl/azja/angkor.html

Plakat Budda Wisznu z Angkor

Plakat, czarno biała, fotografia jednego z kamiennych posągów w świątyni Angkor Wat, największej w kompleksie świątyń Angkor w Kambodży. Wydruk oprawiony w prostą czarna ramę wprowadzi do wnętrza harmonię i mistyczny nastrój. Faktura posągu jest surowa. W związku z tym świetnie komponuje się naturalnymi, rustykalnymi wykończeniami jak beton, cegła, a nawet drewno.

Podsumowując, ten plakat to świetna dekoracja miejsca w którym szukamy spokoju po aktywnym dniu. Dobrze sprawdzi się również tam gdzie ćwiczy się jogę lub medytuje. Nawet więcej, to obraz do salonu, sypialni. Idealny do aranżacji nowoczesnego wnętrza.

Formaty do wyboru A2, A3 lub A4, drukowany na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 190 g.
Dodatkowo do wysyłki pakowany w kartonową tubę.

A4 w cm: 21 x 29,7 cm
A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm

Zobacz pozostałe plakaty z podróży >

Odbiór na terenie Warszawy bezpłatny!

 

Informacje dodatkowe

Wymiary 70 × 100 cm
Wymiar wydruku

, ,

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl