Plakat Brooklyn Bridge

25,0080,00

Plakat Brooklyn Bridge. Most Brookliński w Nowym Jorku jest jednym z najstarszych wiszących stalowych mostów na świecie.

Opis

Plakat Brooklyn Bridge. Most Brookliński w Nowym Jorku jest jednym z najstarszych wiszących stalowych mostów na świecie. Otwarcie nastąpiło 24 maja 1883 roku. Konstrukcja znajduje się nad rzeką East River. Łączy nowojorskie dzielnice Brooklyn i Manhattan. Most zaprojektowali amerykańscy architekci Roebelingowie. Ojciec John Augustus i jego syn Washington Augustus. Dodatkowo można powiedzieć, że jest to jedno z dzieł inżynierskich najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Może jedynie wieża Eiffle’a w Paryżu jest sławniejszą stalową konstrukcją?

Brooklyn Bridge i Godzilla

Most Brookliński był wielokrotnie tłem, ale też głównym bohaterem filmów. W 1998 roku zniszczony most był kluczowym elementem scenografii w filmie Godzilla. Ponad to Brooklyn Bridge znajdziemy w filmach: Seks w wielkim mieście, Jestem legendą, Spider Man. Dodatkowo most też zaistniał w teledysku Simona i Garfankela „Bridge Over Troubled Water” (most nad wzburzoną wodą).

Mimo upływu lat most jest cały czas wykorzystywany. Dziennie przejeżdża przez niego ponad 100 tysięcy samochodów. Jedną z ciekawostek jest fakt, że w podjazdach na obu brzegach ukryte są podziemne magazyny, wykorzystywane kiedyś do składowania wina i szampana. Podczas zimnej wojny jeden z takich magazynów po nowojorskiej stronie przerobiono nawet na schron i magazyn obrony cywilnej na wypadek wojny.

https://lazurowyprzewodnik.pl/most-brooklinski/

Plakat Brooklyn Bridge

Format do wyboru A2, A3 lub A4. Drukowany na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 190 g.
Dodatkowo do wysyłki pakowany w kartonową tubę.

Dostępne formaty:
A4 w cm: 21 x 29,7 cm
A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm

Zobacz pozostałe plakaty z podróży >

Odbiór na terenie Warszawy bezpłatny!

Informacje dodatkowe

Wymiary Brak danych
Wymiar wydruku

, ,

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl