Pierwsza drukowana mapa Pacyfiku (1589)

30,0075,00

Pierwsza drukowana mapa Pacyfiku (1589). Mapa Abrahama Orteliusa z roku 1589 jest pierwszą drukowaną mapą Pacyfiku.  Ilustruje obszar południowych wybrzeży Ameryki Północnej, Amerykę Środkową i Południową aż do Cieśniny Magellana i Terra Australis, a właściwie Terra Australis Incognita, czyli Nieznany Południowy Ląd.

Opis

Pierwsza drukowana mapa Pacyfiku (1589)

Mapa Abrahama Orteliusa (flamandzki geograf, kartografhistoryk i wydawca map) z roku 1589 jest pierwszą drukowaną mapą Pacyfiku.  Ilustruje obszar południowych wybrzeży Ameryki Północnej, Amerykę Środkową i Południową aż do Cieśniny Magellana i Terra Australis, a właściwie Terra Australis Incognita, czyli Nieznany Południowy Ląd,  legendarny kontynent umieszczony przez Ptolemeusza na jego mapie z II w. n.e. Ptolemeusz oparł się na przemyśleniach Arystotelesa. W okresie średniowiecza, kiedy Ptolemeusz był głównym źródłem dla europejskich kartografów, Terra Australis często pojawiała się na ich mapach. Zwykle ląd był przedstawiany jako kontynent wokół bieguna południowego, ale znacznie większy niż Antarktyda

Jedyna data jaka pojawia się na mapie (południowy kraniec Ameryki Południowej) to rok 1582, rok, w którym hiszpański król, Filip II, zarządził budowę tam zamku.

https://www.britannica.com/biography/Abraham-Ortelius

Pierwsza drukowana mapa Pacyfiku (1589)

Mapa (reprint) do wyboru A2, A3 lub A4, drukowana jest na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 200 g. Do wysyłki pakowana w kartonową tubę.

Wymiary formatu A4 w cm: 21 x 29,7 cm
Wymiary formatu A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm

Wymiary formatu A2 w cm: 42 x 59,4 cm

Zobacz inne mapy i rysunki z podróży: https://loft-poster-design.pl/kategoria-produktu/mapy/

Informacje dodatkowe

Wymiary Brak danych
Wymiar wydruku

, ,

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl