Plakat Ilustracja Vintage Kakadu

30,0055,00

Kakadu Ognistoczuba

Seria ilustracje z ptakami Vintage. Ilustracja w delikatnych kolorach pudrowego różu, szarości i zgaszonych zieleni.

Opis

Plakat Ilustracja Vintage Kakadu Ognistoczuba to plakat z serii grafik nawiązujących do klasycznego nurtu dekoracji opartej na motywach botanicznych i zoologicznych. Ilustracja w delikatnych kolorach pudrowego różu, szarości i zgaszonych zieleni. Silny trend dekoracji nawiązujących do tropików zaczyna ewoluować w bardziej subtelnych kierunkach. Zamiast olbrzymich zielonych liści pojawiają się motywy kwiatów i ptaków.  Delikatnie ubarwione, nieduże papużki bajecznie udekorują ścianę w jasnym pokoju, w którym dominują biel, szarość, elementy naturalnego drewna. Stonowana paleta róży i szarości tej ilustracji świetnie uzupełni pokój dziewczynki lub kuchnię w stylu prowansalskim czy rustykalnym. Stylistyka ilustracji nawiązuje do Tablic Zoologicznych, może też być świetnym dodatkiem do biblioteczki lub kącika w którym zatapiasz się w lekturę ulubionej książki.

Grafika będzie wyglądała świetnie zarówno w prostej białej ramce jak i w ramkach o pastelowych odcieniach. Do klasycznych aranżacji można oprawić ją w naturalne drewno.

Ten plakat możesz dowolnie łączyć z innymi plakatami z papugami australijskimi z naszej kolekcji, ponieważ mają taką samą paletę kolorystyczną i zaprojektowane są tak, by je ze sobą łączyć. Zobacz naszą kolekcję z papugami >

Kakadu Ognistoczuba

Ten piękny egzotyczny ptak w naturze jest zamieszkuje wyłącznie północne i północno-zachodnie wybrzeża Australii. Kakadu ognistoczuba zamieszkuje bagna i mokre, trawiaste łąki, i często można je zobaczyć w towarzystwie z jego bliskim sojusznikiem Cacatua Galerita. Na bagnach upodobała sobie różne gatunki Orchidei, które stanowią dla niej źródło słodkiego nektaru. Żyje w małych społecznościach papuzich, podczas okresu lęgowego ze swoją wybranką, bądź wybrankiem. Są to ptaki monogamiczne, a więc papuzi związek kończy dopiero śmierć jednego z partnerów. Upalne dni spędza ona wraz z swoją małą grupą w gęstych koronach drzew, gdzie chowa się przed promieniami słonecznymi, wzajemnie oskubując sobie piórka. Samice i samice są podobnego wzrostu, około 35 – 40 cm. Kakadu Ognistoczuba jest pięknie ubarwiona w odcieniach różu i bieli, jej głowę zdobi olbrzymi dekoracyjny czub w kolorze krwistoczerwonym z żółtym pasem.

https://www.medianauka.pl/kakadu-ognistoczuba


Plakat Ilustracja Vintage Kakadu Ognistoczuba

Format do wyboru  A3 lub A4, drukowany na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 190 g. Do wysyłki pakowany w kartonową tubę.

Reprint ilustracji pochodzącej z “Natural History Art, Birds, Australian Cockatoos, Silvester Diggles, Birds of Australia, Antique Print Pair, 1877,” CC0 license.
Autorem ilustracji jest Silvester Diggles był kolorową postacią w dziewiętnastowiecznej Australii – pionierskim przyrodnikiem ptaków i owadów, a także artystą i muzykiem. 
Diggles opublikował litografie swoich ptasich obrazów jako The Ornithology of Australia.

Wymiary formatu A4 w cm: 21 x 29,7 cm
Wymiary formatu A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm

Zobacz inne plakaty z naszej kolekcji botanicznej
https://loft-poster-design.pl/kategoria-produktu/botanika-i-floral-decor/

 

Zapytaj o produkt Plakat Ilustracja Vintage Kakadu Ognistoczuba

Informacje dodatkowe

Wymiar wydruku

,

Może spodoba się również…

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl