4 plakaty Stolice Europy w ramkach

140,00

Opis

4 plakaty Stolice Europy w ramkach. Paryż, Amsterdam, Rzym i Londyn. Czarno białe, autorskie fotografie z czerwonym akcentem. Dodatkowo, oprawione w czarne ramki. Gotowe do powieszenia na ścianie. Cztery zdjęcia ikon każdego z miast.

Plakat Paryż Stacja Metra

Metro paryskie. Uruchomione na Wielką Wystawę Światową w roku 1900. Wejścia w stylu art nouveau zaprojektował Hector Guimard. To francuski architekt, profesor w École des Arts Décoratifs w Paryżu. Ozdobne wejścia na stacje paryskiego metra (1899-1900) – przeszkolone, wsparte na metalowych łukach z roślinnymi ornamentami i na fantazyjnych balustradach. Dodatkowo do ich wykonania Guimard wykorzystał seryjnie produkowane odlewy z żelaza. W związku z tym, że były to elementy seryjne nie spodobało się wielu paryżanom. Podsumowując, do naszych czasów zachowały się tylko trzy oryginalne wejścia Guimarda. Znajdują się na stacjach Abbesses w dzielnicy Montmartre i Port Dauphine oraz na skrzyżowaniu Rue des Halles i Place Sainte-Opportune. Wiele innych zrekonstruowano.

Plakat mini London calling

Czerwona budka telefoniczna – ikona stolicy Anglii. Dziś, w dobie telefonów komórkowych jest reliktem dawnych czasów. Podobnie jak piętrowe czerwone autobusy jest charakterystycznym znakiem Londynu. Pierwsza powstała w roku 1920. W konkursie wybrano projekt znanego wówczas architekta Gilesa Gilberta Scotta. Budka była prosta i elegancka, z oszklonymi ścianami z trzech stron i dachem o kształcie płytkiej kopuły. Dodatkowo, budki z tej serii wykonywane były z żeliwa i malowane na czerwono.

Jest port wielki jak świat co się zwie Amsterdam…

Tak śpiewał Jacques Brell. Ale nie port jest symbolem miasta tylko rowery. Rowerów w Amsterdamie jest zatrzęsienie. Wygląda na to, że jest ich już około miliona na 700 tys. mieszkańców. Korzystają z nich codziennie bankierzy spieszący do pracy, matki z dziećmi, profesorowie, gospodynie domowe, burżuje i anarchiści. Ponadto wielu z mieszkańcu wcale nie posiada samochodu. Rowery pomalowane w tygrysie pasy lub lamparcie cętki, na różowo, na fioletowo, na biało-czerwono lub czerwono-biało. Dodatkowo malowane w  ciapki, w groszki, w łatki. Dodatkowo z siedziskiem dla dziecka lub z klatką dla kota. Z bagażnikami z tyłu lub z przodu. Poobijane, z pogiętymi błotnikami i zbitymi światłami odblaskowymi. Przede wszystkim każdy amsterdamski rower to indywidualność, wiele z nich może opowiedzieć ciekawą historię.

Plakat mini włoskie skutery

Ostatnie zdjęcie tulącej się do siebie pary jest z Rzymu.  Włochy od dawna kojarzą się ze skuterami. To tam przecież powstał chyba najbardziej kultowy ze wszystkich jednośladów model Vespa. Pierwsze skutery we Włoszech pojawiły się w początku XX. wieku. Były to pojazdy bez zbiornika paliwa, z płaską podłogą. Przypominały wielkie rozbudowane hulajnogi.  Ale boom na skutery zaczął się po II Wojnie Światowej. Ludzie potrzebowali taniego prostego pojazdu mechanicznego. Z tego powodu pojawiła się Vespa.

4 plakaty Stolice Europy w ramkach

Podsumowując, 4 plakaty Stolice Europy w ramkach. Format: 2x A4 (297×210 mm). 2x13x18 cm. Dodatkowo plakaty oprawione są w czarne ramki. Gotowe do powieszenia na ścianie. Drukowane na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 190 g. Ponadto, do wysyłki pakowane w folię bąbelkową i tekturowe pudełko.

Zobacz inne nasze plakaty z cyklu Miasta i Podróże. W dodatku większość zdjęć jest naszego autorstwa.
https://loft-poster-design.pl/kategoria-produktu/plakaty-miejskie/

 

 

Nasze przesyłki wysyłamy przez WysylajTaniej.pl