3 plakaty z Nowego Jorku w ramkach

90,00120,00

3 ikoniczne fotografie z Nowego Jorku.

Opis

3 plakaty z Nowego Jorku w ramkach. Nowy Jork, Big Apple, Miasto, które nigdy nie śpi. Ta ponad ośmiomilionowa metropolia jest największym na świecie tyglem kulturowym. Jest najbardziej zróżnicowanym językowo miastem, w którym mówi się ponad 800 językami. Dodatkowo to właśnie w Nowym Jorku mieszka najwięcej Polaków po Warszawie. I także ludność żydowaska jest tam najliczebniejsza w świecie po Izraelu. Miasto zostało założone w 1614 roku na Manhattanie przez Holendrów. Jedenaście lat później powstało tutaj osiedle Nowy Amsterdam. W 1664 roku teren ten został podbity przez Anglików, którzy zmienili nazwę na Nowy Jork.

Manhattan – wyspa wykupiona za bezcen od Indian

To bardzo ciekawe. Mieszkałem na dolnym Manhattanie i tam znalazłem tablicę o historii tej wyspy. To najmniejszy okręg miasta ale najbogatszy. Po pierwsze, to tu mieści się centrum finansowe świata Wall Street. Ponadto jeden z największych miejskich parków Central Park. Dodatkowo Times Square. To jedna z ikon miasta. Słynie z gigantycznych reklam na elewacjach budynków. 

Wyspę w roku 1626 od Indian plemienia Delawarów kupił za 60 guldenów holenderskich Peter Minuit. Był założycielem szwedzkiej kolonii na Manhattanie. 60 Guldenów holenderskich to na obecne czasy około tysiąca dolarów.

Yellow Cab

Kolejny znak rozpoznawczy Nowego Jorku, to żółte taksówki. Kolor jest ściśle określony przez prawo. Dlaczego? W 1907 roku zasugerowano, iż ten kolor najprościej dostrzec z daleka. I tak zostało do dziś.

Jeden z najstarszych mostów świata

Brooklin Bridge. Zbudowany w 1883 roku. Był wtedy jednym z największych stalowych mostów wiszących na świecie. Nowojorczycy z obawą patrzyli na taką konstrukcję. Obawiali się, że most nie wytrzyma ciężaru pojazdów i ludzi. Jednakże miasto postanowiło przeprowadzić test. Z tego powodu, pewnego dnia, ku zdziwieniu mieszkańców przeprowadzono przez niego na raz 21 słoni i stado wielbłądów.

https://inzynieria.com/mosty/wiadomosci/48486,most-brooklinski-osmy-cud-swiata-ma-juz-134-lata

Podsumowując, to metropolia, w której każdy znajdzie miejsce dla siebie. W dodatku, w której dogadasz się w każdym języku. W której zjesz potrawy z całego świata. Nowy Jork – Miasto, które nigdy nie śpi.

3 plakaty z Nowego Jorku w ramkach. Format: 1x A4 (297×210 mm). 2x13x18 cm. Dodatkowo plakaty oprawione są w czarne ramki. Gotowe do powieszenia na ścianie. Drukowane na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 190 g. Ponadto, do wysyłki pakowane w folię bąbelkową i tekturowe pudełko.

Zobacz inne nasze plakaty z cyklu Miasta i Podróże
https://loft-poster-design.pl/kategoria-produktu/plakaty-miejskie/

Informacje dodatkowe

Wymiar wydruku

,