Plakat Zamek Stalker Szkocja

55,0085,00

Wyczyść

Opis

Plakat Zamek Stalker Szkocja. Zbudowany w początku XIV wieku niewielki zameczek, to raczej wieża mieszkalna. Za budowniczego przyjmuje się Johna Stewarda, którego wykuty w kamieniu herb widnieje nad wejściem. Stalker, z języka gaelicyjskiego znaczy łowca albo sokolnik. Castle Stalker położony jest w zachodniej Szkocji, na wysepce jeziora Loch Laich.

http://navtur.pl/place/show/2678,zamek-stalker

Zamki Szkocji

Zachowało się ich około 2000. To zupełnie niezwykłe z uwagi na tak wiele wojen w tamtych czasach. Warto się wybrać do Aberdeenshire, gdzie znajduje się jedyny w Szkocji „szlak zamków” (Castle Trail). Coś jak nasz polski Szlak Orlich Gniazd. Jedyna różnica jest taka, że na trasie z Aberdeenshire zamków jest około 300. Do prawdziwych perełek należy Eilean Donan na wyspie Sky. Twierdza zbudowana na wyspie. Z lądem łączy ją kamienny most. Z kolei Dunnotar Castle uważany przez wielu za najpiękniej położony zamek w całej Szkocji. Położony na cyplu na szczycie klifów na północnowschodnim wybrzeżu Szkocji.

Zamek w Edynburgu

Po pierwsze, ten majestatyczny zamek Edinburgh jest najbardziej rozpoznawalną i być może najważniejszą ze wszystkich twierdz Szkocji. Położony jest on na szczycie wulkanicznej skały, która od przeszło trzech tysięcy lat stanowiła schronienie miejscowej ludności. Dodatkowo, skałą na której stoi zamek to naprawdę wygasły wulkan. Jego wiek szacuje się na 340 mln lat. Co ciekawe, pośród wielu ciekawostek dotyczących zamku nie każdy wie, że jego murach znajduje się psi cmentarz. Ten niezwykły cmentarz został założony w latach 40-tych XIX wieku. Od tego momentu grzebane były tutaj czworonożne maskotki regimentu oraz psy należące do oficerów. Wśród wielu innych leżą tutaj m.in.. Jess, pies – maskotka słynnego pułku Black Watch czy Dobbler, który wraz z Argyll and Sutherland Regiment dotarł do tak egzotycznych miejsc jak Chiny, Sri Lanka czy Południowa Afryka.

Podsumowując, Szkocja to raj dla miłośników średniowiecznych historii i legend. Dodatkowo, w Edynburgu urodził się Twórca Sherlocka Holmesa, najsłynniejszego detektywa świata, Sir Arthur Conan Doyle. W jego książkach widać bardzo mocny wpływ miasta, a nawet postać detektywa nie jest całkiem zmyślona. Pierwowzorem dla niej był przewodniczący Royal College of Surgeons w Edynburgu, profesor Joseph Bell.

Plakat Zamek Stalker Szkocja, drukowany na wysokiej jakości satynowym papierze, dodatkowo do wysyłki pakowany w tekturową tubę. Plakat bez ramki.
Dostępne formaty: A2 (594×420 mm), A3 (402×297 mm)

Zobacz też inne plakaty z kolekcji Miasta i Podróże

https://loft-poster-design.pl/kategoria-produktu/plakaty-miejskie/

Dodatkowe informacje

Wymiary brak
Wymiar wydruku

,