Plakat Pop Art KISS

25,0085,00

Plakat Pop Art KISS to plakat nawiązujący do grafik w stylu Pop Art popularnych w Stanach Zjednoczonych na przełomie lat 60-70.

Wyczyść
SKU: brak Kategoria: Tagi: , ,

Opis

Plakat Pop Art KISS to plakat nawiązujący do grafik w stylu Pop Art popularnych w Stanach Zjednoczonych na przełomie lat 60-70.

Pop art rozpoczął się od nowojorskich artystów Andy’ego Warhola, Roya Lichtensteina, Jamesa Rosenquista i Claesa Oldenburga każdy z nich zyskał ogromną popularność. Podobnie jak u Ekspresjonistów Abstrakcyjnych, popart wprowadził mode na rozpoznawalne elementy graficzne zaczerpnięte ze środków masowego przekazu i popkultury. Tematyka prac była odległa od tematów poruszanych w klasycznych nurtach sztuki takich jak moralność, mitologia i historia. Twórcy Pop Artu celebrowali zwyczajne przedmioty i zwykłych ludzi, starając się w ten sposób podnieść poziom kultury popularnej do poziomu sztuki. Dzięki popularności codziennych obrazów Pop-art stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych stylów współczesnej sztuki.

Większość artystów pop zaczynała swoją karierę w sztuce komercyjnej: Andy Warhol był bardzo popularnym ilustratorem i grafikiem; Ed Ruscha był także grafikiem, a James Rosenquist rozpoczął karierę jako malarz billboardowy. Ich doświadczenie w komercyjnym świecie sztuki wyszkoliło ich w wizualnym słownictwie kultury masowej, a także w technikach bezproblemowego łączenia sfer wysokiej sztuki i kultury popularnej.

Plakat Pop Art KISS

Plakat Popart KISS  to energetyzująca, kolorowa mozaika grafika jest prosta i efektowna – tak jest sztuka popartu, nawiązuje do ikon kultury masowej, kultury materialnej i reklamy. To stylistyka ciągle aktualna i obecna w trendach dekoracyjnych i twórczości młodych artystów.  Styl pop-artu jest bardzo emocjonalny i energetyczny, dlatego jest szczególnie bliski młodym ludziom, którzy są gotowi żyć wiecznym ruchem. Idealny do miejskiego mieszkania młodych aktywnych ludzi.

Format do wyboru A1, A2, A3 lub A4, drukowany na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 190 g. Do wysyłki pakowany w kartonową tubę.
Autorem grafiki jest Magdalena Wilicka – grafik, ilustrator, projektant.

Wymiary formatu A4 w cm: 21 x 29,7 cm
Wymiary formatu A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
Wymiary formatu A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm
Wymiary formatu A1 w cm: : 59,4 x 84,1 cm

Zobacz inne plakaty pop-art >>

Zapytaj o produkt Plakat Pop Art KISS

Jeśli interesuje Cię inny wymiar, inna kolorystyka lub specjalny wydruk wyślij wiadomość

Dodatkowe informacje

Wymiar wydruku

, , ,