Plakat Lizbona Elevador da Gloria

35,0085,00

Wyczyść

Opis

Plakat Lizbona Elevador da Gloria. Jeden z zabytkowych tramwajów-wind, łączących dolną część Lizbony z dzielnicami położonymi wyżej. „Kto nie widział Lizbony, nie widział najcudniejszej rzeczy” – mawiają Portugalczycy.  Przede wszystkim jest to urocze miasto, najdalej na zachód wysunięta stolica Europy. Ponad to zachwyca tu labirynt splątanych uliczek, schodków, ciasnych przejść. Z tarasów na wzgórzach można  podziwiać szeroką rzekę Tag. Miasto położone w dole, liczne kościoły i place.  Zamek św. Jerzego góruje nad najstarszą dzielnicą miasta – Alfamą. Godny uwagi jest fakt, że jedynie Alfama ocalał z wielkiego trzęsienia ziemi w XVIII wieku. W związku z faktem położenia na skale przetrwała nienaruszona. Wygląda na to, że czas tu się już dawno zatrzymał. W związku z tym, że jest to najurokliwsza dzielnica ciągną tu co dzień tabuny turystów.

Plan podróży – wakacje w Lizbonie

Lizbona, podobnie jak Rzym ulokowana została na siedmiu wzgórzach. To właśnie dzielnice leżące tam łączą zabytkowe elevadores z dolną częścią miasta. W ciągu roku niepozorne wagoniki wąskimi uliczkami przewożą tysiące turystów. Dodatkowo, to tramwaje-windy stały się oryginalnym sposobem na zwiedzanie miasta. Jednakże sama podróż trwa zaledwie kilka minut ale stanowi ekscytujące i niezapomniane przeżycie.

Elevador da Glória  kursuje na trasie Praça dos Restauradores – Bairro Alto (Jardim de São Pedro de Alcântara). Windę oddano do użytku 24 października 1885 roku. Skonstruowana przez inżyniera portugalskiego Raoul Mesnier du Ponsard.  Co więcej, była drugim w kolejności środkiem komunikacji jaki posiadała w tym czasie stolica Portugalii.

Podsumowując, kolorowe tramwaje-windy (oprócz elevador da Gloria kursują jeszcze elevador da Bica i elevador da Lavra) to ikony miasta. Dodatkowo są symbolem romantyczności jej mieszkańców i przywiązania do tradycji Portugalczyków. W 2002 roku Elevador da Glória  sklasyfikowano jako Narodowy Zabytek Portugalii.

http://www.zasmakujportugalii.pl/miejskie-windy-w-lizbonie-elevadores/

Plakat Lizbona Elevador da Gloria

Formaty do wyboru A2, A3 lub A4. Druk cyfrowy na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 190 g. Dodatkowo do wysyłki pakowany w kartonową tubę.

A4 w cm: 21 x 29,7 cm
A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm

Zobacz pozostałe plakaty z podróży >

Dodatkowe informacje

Wymiary70 × 100 cm
Wymiar wydruku

, ,

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Możesz lubić także…