Plakat filmowy Audrey Hepburn Śniadanie u Tiffaniego

30,0085,00

Plakat filmowy Audrey Hepburn Śniadanie u Tiffaniego: reprint plakatu z kultowego filmu będącego ekranizacją opowiadania Trumana Capote. Plakat filmowy Śniadanie u Tiffaniego  do wyboru  w trzech rozmiarach: A4, A3, A2.

Wyczyść

Opis

85 / 100

Plakat filmowy Audrey Hepburn Śniadanie u Tiffaniego. Reprint plakatu z kultowego filmu będącego ekranizacją opowiadania Trumana Capote.  Komedię romantyczną Śniadanie u Tiffany’ego nakręcono w latach 60.  Audrey Hepburn stworzyła niepowtarzalny wizerunek miejskiej dziewczyny, który na stałe wpisał się do kanonów mody.

Śniadanie u Tiffaniego czyli śniadanie na Manhattanie

Główna Bohaterka Holly Golightly (Audrey Hepburn) jest postrzeloną dziewczyną ze wsi, która stała się stałą bywalczynią drogich kawiarni. Nie ma pracy, ale utrzymuje się dzięki zamożnym mężczyznom. Pewnego dnia piętro wyżej wprowadza się młody pisarz Paul (George Peppard), który także jest utrzymankiem. Tę dwójkę zaczyna łączyć przyjaźń, która przerodzi się w głębsze uczucie. Oboje będą musieli zweryfikować swe dotychczasowe życie i zdecydować, czy są w stanie być razem.

Historia filmowa rozgrywa się na Manhattanie,  ścieżki dźwiękowej skomponowanej przez Henry’ego Mancini z piosenką „Moon River”  została nagrodzona Nagrodą Akademii .

Audrey Hepburn

Audrey Hepburn to brytyjska aktorka filmowa, stała się ikoną seksu lat 60., wyznaczała trendy w modzie, była i jest naśladowana przez miliony młodych kobiet na całym świecie.
Należała do najbardziej cenionych aktorek  „Złotej Ery Hollywood”.  w 1999 roku zajęła zaszczytne   3. miejscu w rankingu „największych aktorek wszech czasów” (The 50 Greatest American Screen Legends) przyznane przez Amerykański Instytut Filmowy.

Audrey od dziecka przygotowywała się do sceny, uczyła się baletu, śpiewała, występowała w chórach teatrów muzycznych na West Endzie. Poczatkowo grywała mniejsze role w niskobudżetowych filmach. Zwrot w jej karierze dokonuje się dzięki francuskiej  pisarce Sidonie-Gabrielle Colette. Dzięki niej zadebiutowała w opartej na motywach powieści Colette z 1944 sztuce Gigi, wystawianej na Broadwayu.

Dwa lata później Hepburn zagrała główną rolę w komedii romantycznej Rzymskie wakacje. Dzięki tej kreacji została  pierwszą aktorką w historii uhonorowaną nagrodą Akademii Filmowej, BAFTĄ oraz Złotym Globem.

Z czasem Audrey Hepburn zaangażowała się w działalność humanitarną jako ambasador dobrej woli UNICEF. W latach 1988–1992 pracowała w najbiedniejszych krajach Afryki, Ameryki Południowej i Azji. Została odznaczona przez prezydenta George’a H.W. Busha Medalem Wolności.

Plakat filmowy Audrey Hepburn Śniadanie u Tiffaniego

Plakat filmowy Audrey Hepburn Śniadanie u Tiffaniego do wyboru  w trzech rozmiarach:

A4 w cm: 21 x 29,7 cm
A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm

Drukowany na wysokiej klasie satynowym papierze o gramaturze 180 g, pakowany do wysyłki w kartonową teczkę lub tubę.

Plakaty bez ramki.

Zobacz inne plakaty filmowe >

 

Dodatkowe informacje

Wymiar wydruku

, ,

Może spodoba się również…