Plakat Czcionka Gutenberga Kolor

25,0075,00

Plakat Czcionka Gutenberga Kolor to barwna grafika przedstawiające kompozycję z różnych krojów ołowianych czcionek drukarskich.

Wyczyść
81 / 100

Plakat Czcionka Gutenberga Kolor to barwna grafika przedstawiające kompozycję z różnych krojów ołowianych czcionek drukarskich.  Lekki, miły dla oka obrazek który z radością zawiśnie na ścianie biblioteki lub udekoruje pustą jeszcze półkę na książki. Idealna dekoracja do pokoju bibliofila, nałogowego czytelnika, kawiarni lub księgarni. Jasne, żywe kolory tego obrazka wprowadzą słoneczny, pozytywny nastrój tam gdzie bywają, lub mieszkają ludzie zakochani w literaturze.

Gutenberg i jego przełomowy wynalazek

Jan Gutenberg, niemiecki rzemieślnik, złotnik, mincerz dokonał przełomowego wynalazku. Dzięki niemu powstała ruchoma czcionka drukarska umożliwiająca masowe powielanie tekstów. Pierwszą drukowaną księgą była Biblia. Dzięki temu wynalazkowi możliwe stało się szybkie maszynowe drukowanie książek, prasy codziennej czy kalendarzy. Każda czcionka to przykład pięknego rzemiosła, prototyp litery lub znaku najpierw rzeźbiony był w drewnie, następnie tworzono na jego bazie glinianą formę która wypełniana była rozgrzanym stopem metali. Bo ostygnięciu i związaniu metalu otrzymywano pojedynczy zecerski znak. Czcionki układano w testy w prasie drukarskiej, smarowano farbą i odbijano na papierze. Piękna, pracochłonna technika, która przyczyniła się do nauki i kultury na całym świecie.

Obecnie ruchome czcionki, matryce drukarski czy kaszety zecerskie to pożądany towar na rynku staroci i antyków. Prawdziwa gratka dla kolekcjonerów. Maja tez swoich wielbicieli wśród artystów, dekoratorów i projektantów. Kaszety zecerskie często przerabiane są na nieduże meble lub dekoracje ścienne.

Plakat Czcionka Gutenberga Kolor

Plakat w formacie kwadratu, kolorowy wydruk cyfrowy, dostępny w kilku rozmiarach. Fajnie zaprezentuje się w ramce z naturalnego drewna. Pasuje do stylu rustykalnego, vintage, modern, boho i eklektyczego czy angielskiego.

Format do wyboru drukowany na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 190 g. Do wysyłki pakowany w kartonową tubę.

Wymiary zbliżone do formatu  A4 w cm: 21 x 21 cm
Wymiary zbliżone do formatu  A3 w cm: 29,7 x 29,7 cm
Wymiary zbliżone do formatu  A2 w cm: 42,0 x 42,0 cm
Wymiary zbliżone do formatu  A1 w cm: 59 x 59 cm

Zobacz inny plakat z czcionką zecerską >

Zapytaj o plakat Plakat Czcionka Gutenberga Kolor

 

Wymiar wydruku

, ,