Organic ART Niebieski Marmur Plakat Dekoracyjny

25,00120,00

Wyczyść

Opis

Organic ART Niebieski Marmur Plakat Dekoracyjny, to plakat z kolekcji Organic Art, która wpisuje się w trendy dekoracyjne 2018. Jest to seria plakatów która nawiązuje do natury, interpretując jej estetykę w sposób abstrakcyjny, niedosłowny, artystyczny. To kolekcja oryginalnych grafik, które powstały ze zdjęć tekstur i wzorów, które stworzyła natura. Zostały przetworzone cyfrowo przez artystów grafików. Rezultatem jest naturalna, a zarazem wysoce unikalna, abstrakcyjna grafika w nurcie biomorfizmu i sztuki action painting reprezentowanej miedzy innymi przez Jacksona Pollocka, gwiazdora amerykańskiej sztuki współczesnej.

Abstrakcjonizm organiczny

Organic Art to kolekcja plakatów inspirowana naturą, stworzona zgodnie z filozofią sztuki organicznej która polega na zespoleniu architektury i otaczającego nas krajobrazu. Estetyka sztuki abstrakcjonizmu organicznego zrodziła się w początkach XX wieku, który starał się przełożyć formy występujące w naturze na abstrakcyjne, uniwersalne dzieła sztuki. 

Za ojca malarstwa abstrakcyjnego uważany jest Wassily Kadinsky, malarz pochodzenia rosyjskiego, który od 1908 roku mieszkał w Monachium, był głównym teoretykiem wczesnej sztuki abstrakcyjnej. Po wybuchu I wojny światowej na wiele lat wyjechał do Rosji, odchodząc od abstrakcjonizmu rozumianego jako wyraz duchowości na rzecz dyscypliny formalnej konstruktywizmu i suprematyzmu. W 1921 roku powrócił jednak do Niemiec, gdzie wykładał w uczelni artystycznej Bauhaus i współtworzył grupę Die Blaue Vier.

Styl zyskał mocniejszą pozycję w latach 30., gdy artyści odrzucili inspirację naukową i technologiczną oraz estetykę plastiku i metalu, widzianą we wcześniejszych formach sztuki współczesnej. Zamiast tego artyści zaczęli zwracać się ku natchnieniu odkrytemu w naturze, jak również szerszemu trendowi sztuki abstrakcyjnej. 

Abstrakcja organiczna stosuje formy niezgeometryzowane, nieregularne, zbliżone do form organicznych. W zależności od kontekstu treściowego, stosuje się także zbliżone terminy “abstrakcja ekspresyjna” i “ekspresja liryczna”. Te nurty sztuki abstrakcyjnej nie mają charakteru intelektualnego, stanowią wyraz indywidualnych emocji, są wyrazem bezpośredniej ekspresji artystycznej, zapisem intuicji twórczej i wrażliwości artystycznej. W nurcie abstrakcji organicznej pozostaje twórczość Kadinsky’ego, action painting oraz taszyzm i informel (art informel).

Biomorfizm

Artyści, którzy przyjęli filozofię biomorfizmu, starali się tworzyć swoje prace, kierując wyglądem obiektów organicznych i naśladując przepływ naturalnych prądów, takich jak woda i wiatr.
Jeśli dostrzegasz urok sił natury, fascynuje Cie wzniosłość i monumentalizm przyrody szukaj plakatów z serii Organics. 

Organic ART Niebieski Marmur Plakat Dekoracyjny

To czarno biała grafika cyfrowa oparta na fakturze naturalnego marmuru, głęboki błękit, organiczne fale pulsującego koloru będą stanowiły ciekawa dekorację salonu, biura lub gabinet.
Odcienie błękitu, czerni i szarości oraz pulsujące kształty skłaniają do dłuższej kontemplacji obrazu.

Organic ART Niebieski Marmur Plakat Dekoracyjny:
Format do wyboru A1, A2, A3 lub A4, drukowany na wysokiej klasy satynowym papierze o gramaturze 190 g. Do wysyłki pakowany w kartonową tubę.

Wymiary formatu A1 w cm: 59,4 x 84,1 cm
Wymiary formatu A4 w cm: 21 x 29,7 cm
Wymiary formatu A3 w cm: 29,7 x 42,0 cm
Wymiary formatu A2 w cm: 42,0 x 59,4 cm

Zobacz pozostałe plakaty z Kolekcji ORGANIC ART>

Zapytaj o produkt

Jeśli interesuje Cię inny wymiar, inna kolorystyka lub specjalny wydruk wyślij wiadomość

Dodatkowe informacje

Wymiar wydruku

, , ,

Może spodoba się również…